Další milý příspěvek na dnešní téma nám poslala čtenářka s nickem kobližek. Děkujeme

Moje šperkovnice zeje téměř prázdnotou, možná bych tam našla řetízek a náušnice, ale na nějaké opravdové šperky si nepotrpím. Něco má ale pro mě opravdu velikou cenu. Nikoliv finanční, to ani omylem, ale cenu milé vzpomínky.

Moje maminka dlouhá léta, vlastně celý život, měla schovanou jednu docela obyčejnou stříbrnou  náušničku ještě z doby, kdy byla svobodná dívka. Ale bohužel, byla jen jedna, ta druhá se někam zatoulala. A protože měla krásný modrý kamínek, často jsem si s ní jako malá hrávala.

Pak maminka odešla a najednou se u mě ta náušnička ocitla. A protože to byla nejen hezká práce, ale hlavně vzpomínka na maminku, vzala jsem ji a šla do zlatnictví, že bych z ní chtěla udělat přívěsek. Myslela jsem si, že se mi třeba vysmějí, co s takovým "krámem", ale statečně jsem řekla, že mi na ní moc záleží.

Dneska nosím na krku přívěsek z náušničky s modrým kamínkem, co mi pořád někoho připomíná, mám pocit, že tu se mnou maminka je pořád.......A druhá vzácnost je snubní prstýnek mých rodičů, kteří se brali v roce 1949. Moc peněz tehdy, čtyři roky po válce, neměli a tak byl udělaný z nějakých zlatých zbytků. Dodneška jsou na něm vidět vyryté iniciály a datum svatby, ačkoliv je už tenoučký jako stéblo trávy.

Diamanty se mi líbí jen na Elizabeth Taylorové, ale jelikož nejsem Liz, nemám ani ty diamanty, a netoužím po nich.

S plnou, nebo prázdnou šperkovnicí přeju všem krásné dny, kobližka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jak je vidět z dnešních příspěvků od čtenářek, mají jejich oblíbené šperky spíš hodnotu citovou. A to je dobře

Jak jste na tom vy, milé ženy-in? Čeho si na svém oblíbeném šperku nejvíc ceníte? Máte doma nějakou vzácnost, drahý klenot, který má obrovskou hodnotu? Prodala byste ho, kdybyste byla v nouzi? Nebo máte spíš šperky, které se váží k nějakému člověku, nebo události a tím jsou pro vás vzácné? Jaký šperk máte nejraději?

Napište nám o něm na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama