Už se budeme muset smířit s tím, že nás léto definitivně opustilo. A udělalo to pěkně nevybíravým způsobem. Místo aby se pomalu a džentlmensky vzdalovalo a občas nás ještě pro útěchu pošimralo slábnoucími slunečními paprsky, rovnou se k nám otočilo zády. To bylo překvápko, když jsme se probudili do ledového rána.

 

Ještě jsme hrdinsky nebo ze setrvačnosti vyběhli jen tak nalehko. Ale sotva jsme vystrčili nos z domu, ledový vítr z pověstných strnišť nám dal jasně najevo, že jsme ten teplý svetr přece jen neměli nechávat doma.

 
Čím se tedy přiobléct? Také se vám nechce rovnou do kabátu? To je jako bychom tu zimu přímo přivolávali. Děkujeme pěkně. Té si užijeme ještě dost. 

Vezmeme si sáčko? Mikinu? Vesta také není špatné řešení. A co takhle elegantní pléd?

Podívali jsme se do ulic, jak to vyřešily některé ženy.

Mikina – dobrá volba pro sportovně založené ženy. Právem si našla místo v šatníku nejen mladých dívek. Dokáže ubrat léta, aniž byste se musela cítit jako diblík. Stačí vybrat tu správnou barvu a střih.

 Sako  může být elegantní, ale i sportovní. Záleží na detailech a doplňcích. Stále se nosí zkrácené délky, vypasované, doplněné třeba páskem. V teplejších dnech ho užijete ještě přes letní šaty, ale jinak prakticky k čemukoliv. K džínám, k sukni, i k vlněným kalhotám.

Kardigan je vlastně vznešený název pro svetr. S tím rozdílem, že kardigan je dlouhý a bez knoflíků. Ale ať už si oblečete krátký svetr, nebo dlouhý kardigan, budete mít jistotu, že se zahřejete. Další nespornou výhodou pletenin je jejich pružnost, pohodlí a nekonečná variabilita.

 


Pléd  Co takhle udělat malý kompromis, lehce si přitopit vlnou a zachumlat se do měkoučkých plédů a přehozů? Navíc zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nebude vám foukat na krk a budete francouzsky šik.

 

Trenčkot je nestárnoucí klasika, která nepodléhá ani času, ani trendům. Tenký plášť s podšívkou i bez, jednořadový i dvouřadový, krátký nebo dlouhý? V chladnějších dnech se nám pod něj ještě vejde třeba teplý svetřík.

V čem jste se v těchto chladných dnech zahřála vy?

Reklama