Nikdy bych neřekla, že se mých začátečnických pár hodin týdně na internetu stane za pár let každodenní záležitostí. Díky této vymoženosti jsem našla nejen „práci“ a zároveň koníčka, která mne naplňuje, ale dočkala se i mnohých překvapení.

Samozřejmě se najde mnoho plusů i mínusů. Dnes bych se záporným zkušenostem vyhla a napsala o milejší stránce – našla jsem si na internetu vynikající kamarádky, dá se říct „Přítelkyně v akci zdarma“, protože já si nikdy nemyslela, že by se dalo takhle náhodně nabrat do života tolik čistého přátelství a nějak „samy“ se nabídly díky zájmům, které nás spojují.

V reálném životě sice poznáte také dost lidí, ale většinou vás sice vyslechnou, ale jelikož je zajímá něco jiného, nejde zase o takové spojení. Se třemi se pravidelně nějaký ten rok scházím v Praze. Naše čtyřka se už dobře zná a vždy se v den setkání doslova mlátíme smíchy od rána do večera, než zase ujíždíme do svých domovů a k rodinám. Z podobného setkání vám duše doslova hraje radostí, z nabrané energie můžete čerpat i několik měsíců jen při vzpomínce, co se tam vše probíralo a jak se smích rozléhal všude kolem.

Se dvěmi dalšími se setkáváme vždy v létě na jedné staré valašské chalupě v malebné krajině Beskyd, kde se prohánějí ovce, maliny zrají u cesty, houby v lese křičí do dálky... Jezdím tam i s dcerkou a ten pohled do zalesněné krajiny se nedá s ničím srovnat a vůbec nevadí, že tam má kamarádka jen studánku s pitnou vodou a suchý záchod...nálada je vždy výborná!

A ještě jednu bych ráda zmínila, s ní se už znám ze základky, ale tehdy se odstěhovala z vesnice do města a my se viděly až za nějakých deset let a pak už zase dlouho ne. Spojil nás internet – „Spolužáci“. Každoročně nyní necháváme muže doma a vyrážíme s našimi dětmi na dovču nebo na výlety po českých krásách.

A tak milá Zdeni, Táni, Evi, Maruš, Šárko a Radko, jsem moc ráda, že jsem Vás našla a kdybych už neměla do konce života potkat novou bytost, budu maximálně vděčná za těch hned několik přítelkyň se zlatým srdcem, které mi do života vběhly úplně náhodou a natrvalo...

Pěkný den všem přeje Margaretka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma se blíží ke konci, ale zůstaňte s námi. Za malou chvíli se dozvíte, která z dnešních přispívajících dostane odměnu.

Reklama