6405b7b68d427zarlivost-seznam.jpg

Zdroj foto: Shutterstock

Petra byla adoptovaná ve čtyřech letech do rodiny, která už jedno dítě měla. Rodiče už další dítě mít nemohli, a tak si ke kloučkovi pořídili adopcí ještě vytouženou holčičku. Mezi dětmi se ihned vytvořilo pevné pouto, a to přetrvalo až do dospělosti.

S Tomášem jsme měli od mala krásný vztah. I když jsem jeho nevlastní sestra, nikdy jsem se tak necítila. Bránil mě, učil nové věci, když jsme provedli nějakou lumpárnu, pokaždé ji vzal na sebe. Byli jsme zkrátka nejlepšími přáteli a těmi jsme zůstali i v dospělosti. Nikdy bych neřekla, že toto krásné sourozenecké pouto bude chtít někdo zničit. Pak si ale Tomáš našel přítelkyni Terezu.“

Všechno to začalo dnem, kdy Tomáš přivedl svou novou přítelkyni Terezu na rodinnou večeři. Když zazvonili u dveří, Petra jim přišla otevřít. Tomáš svou sestru jako vždy objal a políbil, a to se Tereze nelíbilo. Její žárlivost pak dále narůstala u rodinného stolu, kde sourozenci vtipkovali a bavili se hlavně společně.

Svého bratra mám nade všechno ráda, a tak jsem se samozřejmě snažila, aby se u nás jeho nová přítelkyně cítila co nejlíp. Vzhledem k tomu, že jsme oba extroverti a máme rádi zábavu, snažila jsem se navodil pohodovou a zábavnou atmosféru, která ale vyústila ve vzájemné pošťuchování, na které jsme s bratrem zvyklí a Tereza se možná cítila odstrčeně. To ale rozhodně nebyl můj záměr.

Po večeři se Tereza svěřila Tomášovi, že jí nebylo příjemné, jak se spolu se svou sestrou baví. Tomáš se ji samozřejmě omluvil, chápal, že se mohla cítit poněkud zvláštně. To, co ale následovalo už tak uvěřitelné nebylo. Tereza mu totiž dále vyčetla, že není normální, aby Petru takhle objímal a líbal, i když jen na tvář, protože Petra není jeho vlastní sestra. Požádala proto Tomáše, aby to už nedělal a co více, aby se svou nevlastní sestrou omezil svůj kontakt.

Tomáš byl celý zbytek večera skleslý, šla jsem se ho tedy zeptat, co se děje. Odpověděl mi, že Tereza neschvaluje náš blízký vztah, protože jsem jeho nevlastní sestra. Bylo to vůbec poprvé, co přede mnou Tomáš zmínil slovo „nevlastní“. Prý budu muset pochopit, že se jí bude snažit v této věci vyhovět. Já to ale nechápu vůbec a rozhodně se s tím nehodlám smířit,“ svěřuje se Petra.

Zdroj informací: Respondentka Petra 

Čtěte také: