Foto: Shutterstock

„S Nikolou jsme byli asi tři roky, začali jsme spolu chodit, když nám bylo 25 a seznámili se ještě na vysoké škole. Byla to taková láska na první pohled a zamilovanost trvala opravdu dlouho, a to i přes to, že jsme spolu po roce začali bydlet. Posledních pár měsíců nám však vztah začala ničit karanténa. Hádky přibývaly a vášeň ubývala.

Mohlo by vás zajímat: Můj partner má neustále potřebu mě kontrolovat, stěžuje si Kristýna

V létě se náš vztah zase vrátil trochu do normálu. Mohli jsme si od sebe dát chvíli klid, opět chodit do kanceláře, všechno bylo zase při starém. V červenci jsme jeli na chatu s kamarády, kde probíhala i oslava narozenin naší kamarádky. Nakonec přijelo asi třicet lidí a všichni popíjeli. Večer jsme seděli u ohně, holky tancovaly a falešně zpívaly, jako na každé párty. Všiml jsem si, že je Nikola docela v podroušeném stavu, tak jsem za ní šel, abych se jí zeptal, jestli nechce už jít spát. Odvětila mi, že si bude dělat, co chce. S tím jsem neměl problém, dokud jsem ráno nezjistit, co všechno věta zahrnovala.

Ráno Nikola přišla do pokoje ještě opilá, rozmazaná a rozcuchaná. Hned opět usnula a já jsem doufal, že nebude mít jednu ze svých nesnesitelných kocovin. Po probuzení jsem jí rovnou nesl Ibalgin a první věta, kterou pronesla, byla: „Já nemám kalhotky.“ Hned jsem zpozorněl a optal jsem se, kde by kalhotky měla mít a že jí je rád donesu, pokud je zapomněla v koupelně. Řekla, že neví, a že je má asi Jana.

Mohlo by vás zajímat: Zavření restaurací způsobilo v mém vztahu zvrat, svěřuje se Kristýna

Šel jsem tedy za Janou, myslel jsem si totiž, že se celý incident stal nedopatřením. Cestou do druhého patra chalupy jsem musel projít přes společenskou místnost, kde jsem si nemohl nevšimnout, že na mě polovina kamarádů kouká jako na mučedníka a druhá se pochichtávala. Stále jsem setrvával v naivitě a domníval jsem se, že jsem v opilosti udělal nějakou ostudu. Jana mi podala kalhotky jen přes přivřené dveře a v tu chvíli mi začalo svítat.

Nikola po mém návratu opět spala, ale nedalo mi to a vzbudil jsem ji. „Co se včera stalo?,“ optal jsem se mile. „Ale nic prosím tě, vyspala jsem se s Janou“, odvětila poměrně zpruzele a spala dál, zatímco jsem prožíval nejhorší minuty za posledních pár let.

Ve společenské místnosti mě mužští kamarádi plácali po ramenou, kamarádky se tvářily naopak znechuceně a neodpustily si pár narážek na to, jak „to“ bylo slyšet na celém patře. Kromě zklamání jsem cítil neuvěřitelný stud. Odjel jsem z chalupy a Janu tam nechal.

Když přijela domů, vypadala konečně trochu vystrašeně a ptala se, jestli mi to, co se stalo, vadí. Vadilo, a jak. Vůbec jsem neviděl rozdíl mezi tím, kdyby mě podvedla s mužem nebo se ženou. Po delším rozhovoru vyšlo stejně najevo, že není dlouhodobě spokojená. Došlo mi, že kdyby spokojená byla, neudělala by to. Rozešli jsme se celkem v klidu, ale moji kamarádi důvod vůbec nechápou. Jim by prý taková situace připadala neuvěřitelně sexy. Jenže se jim nic takového nikdy nestalo…“

Reklama