Když jde o zvířata, lidi se podle mého názoru dělí na tři základní skupiny. Na ty, co zvířata milují a nemohou bez nich být, na ty, co je nesnáší, a na ty, kterým jsou lhostejná. A pokud se sejdou lidé z opačných skupin, mohou nastat problémy.

Právě to teď prožívá Ondřej. Odjakživa nesnáší koně, už jako dítě se jich bál, nikdy se mu nelíbili, ba dokonce říká, že mu smrdí. A našel si dívku, která je u koní pořád.

kůň

Přečtěte si také:

Když se Ondřej s Marikou seznámil, nenapadlo ho, že by mohla být do koní takový blázen. Byli v hospodě ve městě a Marika působila „městsky“, rozhodně ne jako holka ze stáje. A přitom koně jsou její obrovská láska.

„To, že Marika miluje koně, že dokonce dva má a tráví u nich každou volnou chvíli, jsem zjistil asi po měsíci chození. Do té doby jsme se vídali v Praze a mluvili jsme o všem možném, samozřejmě i o koních. Ale nevyznělo z toho, že by do nich byla až takový blázen. A to ona je.

Marika ani nebydlí v Praze, ale kousek za Prahou, kde mají stáj s těmi koňmi. Pokud tedy není ve škole, vždycky se motá kolem koní. Krmí je, čistí, jede se projet, pak je trénuje, podle potřeby čistí i stáje. Vím, že je to hrozné říkat, ale ona tím zabije veškerý volný čas, který má. A když s ní chci jít někam jinam – do kina, hospody, na výlet (nedejbože na víc dní), nemá čas, vždycky dá přednost koním. Což na druhou stranu chápu, protože jsou to zvířata a její péči potřebují.

Mně už to ale začíná lézt čím dál víc na nervy. Kdybych měl ke koním jiný vztah, mohli bychom být u nich spolu a všechno by fungovalo. Jenže tak to není. Já nejen že koně nemám rád a bojím se jich, ale teď je nesnáším i kvůli tomu, že mi berou Mariku.

Nevím, jak dlouho to vydržím. Koně Mariku nikdy bavit nepřestanou, a já si zase nedovedu představit, že bych si na ně někdy zvykl. A mrzí mě to, protože jinak je Marika bezvadná holka, správná, vtipná, chytrá, mám ji rád. Teď ale vidím, že to někdy nestačí…“

Další články v magazínu:

Reklama