“S Natálií žiju už tři roky a za tu dobu jsme neměli žádný zásadní konflikt, kvůli kterému bych o našem vztahu pochyboval,” říká na úvod Petr a dodává: „Před půl rokem ale Naty upadla do nějakého podivného splínu. Vyhodili ji z práce a nemohla žádnou novou najít. Měsíc doma bulela, nedělala nic a nálada se jí zhoršovala.”

Petr se svoji přítelkyni snažil rozveselit, hledat řešení, být jí podporou, ale nic nezabíralo. Žádný z nových nápadů, co bude Natálie se svým životem dělat, nebyl reálný, a tak přišla s řešením: zůstat doma, pečovat o domácnost a otěhotnět. 
5f86cfdad20c2obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Když mi svůj spásný nápad řekla, málem jsem tehdy spadl ze židle. Říkal jsem si: zbláznila se? Vždyť nás jeden plat neuživí. Chci už teď vlastně dítě? A rovnou jsem si odpověděl - nechci. Ve své práci jsem hezky kariérně stoupal, bavilo mě, co dělám a jak žiju. A proto jsem řekl jasné ne. Natálii mám sice rád, chci s ní být, ale krok za krokem. Nechci dítětem lepit její životní neúspěchy,” říká Petr. 

Ale Natálie si své vlastní řešení našla. Místo dítěte jednoho dne domů přivedla štěně.

„Když jsem přišel domů a ihned šlápnul do neuklizené loužičky, málem jsem explodoval. Já totiž zvířata obecně příliš nemusím.”
Petrova partnerka prohlásila, že potřebuje pro něco žít, když se jí zhroutily všechny její plány. Péče o psa a láska k němu jí prý pomůžou toto nelehké období překonat. 

„Naivně jsem si myslel, že když vybouchnu, udělám scénu a odejdu na pár dní nocovat ke kamarádovi, přijde k rozumu. Ale to jsem se vážně spletl. Natálie se k tomu štěněti upnula a já v ten moment neměl jiné řešení, než ustoupit. Našemu vztahu ale poprvé zasadila velkou ránu.”

Přestože Petr zvířata nemá v lásce, malé roztomilé štěně nešlo jen tak ignorovat. I tak ale docházelo k nepříjemným dohadům a momentům, kdy psa Natálie hodila svému příteli na starost. 

„Já mám Charlieho vlastně teď rád, ale jde mi o princip a o způsob, jímž si ho Naty prosadila. I když věděla, jaký já na to mám názor. Mám pocit, že mám partnerku, na kterou se nemůžu spolehnout. Je to sobecká holka, co si vydupe svoje? Anebo je to jen tím špatným obdobím? Práci pořád nemá a já kromě jí živím teď i další hladový krk.”

Také si přečtěte:

Reklama