Když vašeho partnera v práci povýší a královsky mu zvednou plat, to je pořádný důvod k oslavě. I Marie (29) by měla radost. Kdyby ovšem kariérní postup jejího přítele nezávisel na jedné podstatné podmínce.

Anglie„To místo je v Anglii a Lukáš by tam musel za prací odejít!“ říká Marie, které se však do stěhování vůbec nechce. Jenže to vypadá, že její přítel má celkem jasno. „Ještě mi definitivně neřekl, že to vezme, má prý čas na rozmyšlenou. Ale je na něm vidět, že tuhle nabídku odmítnout nechce. Je tím povýšením hrozně nadšený a pořád dokola opakuje, že je to obrovská příležitost. Pro nás pro oba. Já to tak ale nevidím,“ kroutí hlavou jeho partnerka.

„Mám tu dobrou práci, přátele, rodinu… Proč bych tohle všechno měla chtít vyměnit za Anglii, kde nikoho neznám? Co když tam nenajdu práci? Na to mi Lukáš jen řekl, že ji nebudu potřebovat. To si snad představuje, že budu sedět doma a čekat na něj, až se pozdě večer vrátí z kanceláře?“ vyjmenovává Marie důvody, proč zůstat v Česku. Dalším z nich je i potomek. „Měli jsme v plánu založit rodinu a já prostě nechci vychovávat dítě v cizině. Ani rodičům se nelíbilo, že by své vnouče neviděli vyrůstat.“

Definitivně rozhodnutá zůstat však není. Je mi jasné, že jeden z nás bude muset ustoupit. Pokud se tedy nerozejdeme, což bych vážně nerada. Jinak si totiž s Lukášem ve všem rozumíme. Tak trochu ale doufám, že to nakonec bude on. Že mu dojde, jak bych byla jinde nešťastná,“ dodává Marie s tím, že raději oželí balík peněz, než aby opustila vše, co tu má ráda.

Čtěte také:

Reklama