Když se drobná Andrea seznámila v práci se starším rozvedeným Karlem, myslela, že je to konečně ten pravý. Věkový rozdíl deseti let se zdál být tak akorát. Navíc děti z prvního vztahu měl už relativně samostatné, takže empatická dívka nemusela řešit, že by někomu „brala“ otce, resp. čas, který by měl za jiných okolností dětem věnovat.
 
Věděla sice, že si Karel dá rád pár skleniček navíc, zvlášť když na něho sedly občasné chiméry z předchozího ztroskotaného vztahu, ale jinak bylo vše v pořádku. Netajil se tím a Andree slíbil, že s tím po jejím boku skončí. Uvěřila mu, protože na takového muže čekala.
Milý a nezvykle romantický chlap, kterého jí její vrstevnice záviděly, protože takové pozornosti se od svých stejně starých partnerů zkrátka nikdy nedočkaly.
5b3228299ebffobrazek.jpg

 
Možná i proto jí nepřišlo nějak divné, když se jejich večery pomalu proměňovaly v malé večírky zalité hojnými dávkami alkoholu. On vždy připravil jídlo, koupil víno a společně si užívali poklidných domácích večerů. Jenže ze skleničky, dvou se postupně stávaly vypité lahve… Navíc zjistila, že si její partner občas po tom všem dopřál na jeden zátah ještě flašku whisky či jiného silného moku. Chvíli trvalo, než na to přišla. V té době už většinou spala, neboť i to víno ji celkem zmáhalo a vyprovázelo do říše snů dříve, než byla zvyklá. A když ráno odcházela, její miláček ještě spal, protože jeho pracovní doba začínala až později.
 
Když si o tom chtěla promluvit, Karel ji vždy nějak uchlácholil. Uměl to. Bez výčitek tak dál pokračovala v jejich jízdě. Z té ji vytrhla až kamarádka z dětství. Její návštěva trvala sice jen pár dní, ale hned bystrým okem odhalila situaci. Navíc Andree poprvé ukázala také doposavad utajovanou Karlovu druhou tvář. Jelikož měla lehké spaní, nedalo se v malém bytě přehlédnout, jak tráví kamarádčin přítel zbytek noci.

Byla jsem v šoku, ale včas si uvědomila, že takto žít nechci,“ uzavírá těch několik měsíců v zajetí alkoholu Andrea, jež se s Karlem domluvila, že bude lepší si nejen odpočinout od pití ale také od sebe. „Bylo to těžké rozhodnutí, ale vím, že po jeho boku bych se nechala stáhnout třeba do pekla.“

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit