„Když jsme se s Rudou seznámili, začal pro nás oba první vážný vztah. Pravda je, že jsem z něj už několikrát chtěla vycouvat, protože mě štvalo, že je neustále v opozici. Umíte si představit, jak je to náročné? Stačilo začít používat jiný druh pracího prášku nebo chodit do posilovny. Ke všemu měl průpovídky, které jsem si někdy nechala líbit a mávla nad nimi rukou, ale situace také leckdy končily hádkou.
5e9d7f80b0046obrazek.png
Foto:  Shutterstock

Jedna z našich největších byla, když jsem s kamarádkou chodila k vědmě a Ruda takové seance neuznával. Nechápala jsem, co mu na tom tak strašně vadí, a abychom nakonec ze skoro rozchodu nějak vybruslili, souhlasil, že ke kartářce se mnou jednou půjde. Bylo to krátce před tím, než začal nouzový stav.

K mému překvapení byl Ruda z výkladu nadšený. Kartářka byla opravdu dobrá, podařilo se jí vyzdvihnout hodně věcí z minulosti a tím si získat jeho pozornost. Celou cestu domů o sezení mluvil a byl nadšený. Nálada nás přešla o týden později, kdy jsme zjistili, že má Rudův kolega koronavirus, a tak nezbývalo nic jiného než zůstat pro jistotu v domácí karanténě. Nuda se dostavila brzy. Já jsem čas využila tak, že jsem vyšívala a šila roušky, Ruda si objednal přes internet tarotové karty.

Nejprve to vypadalo na nevinný koníček, ale po 14 dnech se začal zvrhávat. Konečně jsem mohla začít chodit ven, a často jsem chodila na procházky do nedalekého lesa. Taky kvůli tomu, abych se Rudy na chvíli zbavila. Když jsem přišla domů, koukal na mě několikrát jako na vraha vůbec se mnou nechtěl komunikovat. Často jsem ho v ložnici nachytala, jak je zahleděný do výkladu, a ve chvíli, kdy mě spatřil, šel a zavřel do pokoje dveře. Nevydržela jsem moc dlouho a brzy jsem Rudu konfrontovala s tím, že nechápu, co se děje.

Myslela jsem, že přijde s tím, že mu lezu na nervy, což by bylo pochopitelné, on mně na ně hrál lépe než virtuóz ze státní opery na housle. S tím, co z něj vylezlo jsem nepočítala. Prý mu v kartách neustále vychází, že ho podvádím. Musela jsem smát, protože s kým bych ho a teď v této situaci proboha podváděla? Trval si však na svém. Pobavilo mě to natolik, že jsem se rozhodla jeho momentální zkrat přisoudit znudění životem.

Jenže jeho paranoia se začala zhoršovat. Sledoval mě na procházce v lese, a když jsem ho potkala, řekl, že jde o náhodu. Projížděl mi zprávy na messengeru a dokonce volal mé matce. Tarot teď úplně nesnáším a přemýšlím, že bych mu karty vyhodila nebo dokonce zapálila. Nejhorší je, že ze situace teď není úniku, ani nemám kam jít. Nezbývá nic jiného než čekat, až se přežene epidemie a s ní snad i Rudův nový koníček.“

Čtěte také:

Reklama