Jejich vztah není ničím výjimečný. Před třemi roky se seznámili na oslavě, zamilovali se do sebe a ani ne za rok na to se k němu nastěhovala. Žádost o ruku tak byla logickým pokračováním jejich vztahu. Jenže Petr (32) při ní vyřkl, co neměl.

Udělal to na oslavě mých narozenin. Na naše tříleté výročí. Byla tam celá rodina, kamarádi, prostě všichni. Poklekl přede mnou a řekl, že mě moc miluje, a chtěl by si mě vzít. Já se rozplakala a řekla hned ano. Jenže on v proslovu pokračoval dál,“ vypráví Jana, které začal tuhnout úsměv.
5f59f62ce94a5obrazek.png
Foto: Shutterstock

Prohlásil, že si mě vezme jedině za podmínky, že se naučím vařit. Mám na to prý celý rok, mrkl na mě a podal mi obálku. Uvnitř byl poukaz na školu vaření. V té chvíli se moje emoce změnily o sto osmdesát stupňů. Měla jsem najednou sto chutí ho zabít. Takhle mě přede všemi ponížit,“ zlobí se ještě dnes, po dvou měsících, snoubenka, která na sobě v té chvíli ale nedala nic znát. Pokusem o vtip zahrála podmínku do autu. A věřila, že šlo jen o nejapný žert. Jenže opak byl pravdou. Partner na své podmínce trval i mezi čtyřma očima.

„Nepopírám, že vařit skutečně neumím. Ani mě to nebaví. Takže když jsme nešli někam do restaurace, vždy vařil Petr. Jenže copak naše láska, budoucnost, závisí jen na tom, jestli mu dokážu něco ukuchtit? V dnešní době? To by si mě jinak opravdu nevzal? Tyhle otázky se mi teď honí hlavou a já už si vůbec nejsem jistá, zda si chci brát já jeho. Když by byl schopný mě opustit jen kvůli kusu žvance,“ přemýšlí Jana, která dává vše za vinu své nastávající tchyni.

„To ona ho do toho určitě uvrtala. Pořád pronáší řeči o tom, jak láska prochází žaludkem, nebo že kde se dobře vaří, tam se dobře daří. Vždy mu vyvářela, a tak je teď rozmazlený,“ dodává zklamaná snoubenka.

Čtěte také:

Reklama