„Můj život jsou díky mé práci tabulky a přesně dané plány a termíny, kdy je vše dobře a načas hotovo, jak mělo být,“ začíná energicky vyprávět pohledná a pečlivě upravená žena. Jmenuje se Jindřiška. Zanedlouho oslaví třicáté narozeniny a trochu pochybuje o tom, že její současný přítel je pro ni ten pravý, ačkoliv ho velmi miluje.

„Víte, už v dětství jsem prý hodně dbala na to, aby se dodrželo vše, co se dopředu ujedná,“ pokračuje ve vypravování žena, jež se narodila ve znamení Panny a dle svých slov charakteristice tohoto zrozence přesně odpovídá – musí mít ve všem pořádek a řád.

Každé vychýlení představuje pro ni zmatek, nepříjemné pocity a náladu pod psa. A nejen to. Negativní vliv pociťuje i na svém zdraví.
Moje maminka často vzpomíná, jak jsem už jako dítě byla rozhozená, když se šlo třeba na procházku jinam, než bylo původně zamýšleno nebo se vařilo něco jiného k obědu, než se řeklo, že ten den bude,“ vykresluje svou náturu na konkrétních případech. A dodává, že přesně toto jí vydrželo do dospělosti. Nemusí prý žít v nějakém přepychu, ale životně nutně potřebuje mít systém nejen ve věcech a práci, ale také volnočasových aktivitách.

V zaměstnání si mě kvůli přesnému plánování a plnění zadaných úkolů a pečlivosti jim věnovaných cení, doma ovšem narážím den co den,“ vysvětluje svůj na první pohled banální problém, který se snaží dokreslit konkrétními případy. Bez její puntíčkářské povahy a touze mít vše pod kontrolou se ovšem zdají skutečně malicherné. V jejích očích je ovšem její přítel neřízená střela – den co den jí převrací život vzhůru nohama a nedokáže pochopit, že co se naplánuje, mělo by se také vykonat.

S ním ovšem nevím nikdy dne ani hodiny, dalo by se říct,“ povzdechne si a odevzdaně vyjmenovává situace, kdy ji nechal doma čekat se sbalenými kufry na víkend, protože najednou musel něco hrozně důležitého vykonat, takže se nikam nejelo. Nebo naopak vtrhnul k ní do kanceláře a mával jí před očima tři hodiny před koncem pracovní doby vstupenkami na koncert na druhém konci republiky, který by se nedalo stihnout ani kdyby vyrazili bývali před hodinou.

Je zábavný, vtipný, spravedlivý a zásadový, ale v praktickém životě se chová jako kluk z druhé třídy základní školy, který absolutně nechápe, že život dospělých má nějaká pravidla,“ krčí frustrovaná žena rameny. „Teď to nějak zvládám, i když mi to bere spousta energie, ale nedovedu si představit, že budeme takto fungovat jako rodina s malým dítětem,“ uzavírá své vyprávění.

Přečtěte si také

Reklama