Třicetiletá Pavla se seznámila před časem s mužem svých snů – pohodářský a pohledný typ se sympatickým a zodpovědným přístupem k životu. Ještě relativně nedávno, kdy vyráželi během dovolené na cyklistické výlety, se zdálo vše v nejlepší pořádku. A Pavla samozřejmě přemýšlela čím dál více o založení rodiny, nyní váhá.

Lukáš, tak se můj přítel jmenuje, je totiž dle mého názoru až přespříliš posedlý jídlem,“ začíná své vyprávění pohledná žena. A hned dodává, že to samozřejmě není žádný jedlík s nadváhou, jak by možná někoho při té zmínce napadlo, ale naopak si přehnaně hlídá každé sousto, které vloží do úst. „Chce být totiž ve formě. A tak prý nesmí zatěžovat tělo nevhodně složeným jídelníčkem,“ vysvětlí lakonicky Pavla.
 
Stále slyším jen o bílkovinách, tucích, sacharidech a vláknině, které ten den musí ještě sníst, nebo naopak už nemůže,“ upřesňuje mladá žena. Vše si prý také velmi pečlivě zapisuje do telefonu a je ochoten se kvůli výsledkům, které se mu tam zobrazují, vzdát se prakticky společné večeře. „Miláčku, dnes už ne, je věta, kterou slyším prakticky obden,“ usměje se jízlivě dvojsmyslu a pokračuje v popisu stávající situace.
 
Na nějaké posezení u vínka mohu zapomenout,“ kroutí nevěřícně hlavou žena, která rozhodně kila navíc nemá, ale nějak zvlášť svůj jídelníček neřeší. „Jím prostě tak nějak normálně a nikdy jsem žádnou dietu držet nemusela,“ vysvětluje a dodává, že právě posezení u společného jídla pro ni představuje možnost sdílení zážitků všedních dní a utvrzení v pocitu, že už není sama.  
 
Její přítel s tímto novým životem začal celkem nedávno, když se s kamarády domluvil, že vyrazí na nějaké sportovní závody. Je prý nadšený ze světa, který objevil. A neustále opakuje, že tohle měl vědět dřív, že nyní se dívá na jídlo úplně jinýma očima. „Moc do toho nevidím, nechtěla jsem z něho tahat přehnaně rozumy, je to kus jeho mužského světa, který mu neberu. Ale co určitě vím, že to spustilo jeho nový pohled na život, z kterého je nadšen. A hned tak ho to asi nepustí, když vidím ten zápal a výdrž,“ kroutí na závěr vyprávění hlavou nejistá žena.
Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také: 

Reklama