V srpnu by oslavili první rok vztahu, ale možná k tomu nedojde. Romana zvažuje, zda vztah s Milanem (32) neukončit. Navzdory tomu, že je s ním šťastná. Kamenem úrazu se stala válka na Ukrajině. Přesněji řečeno jeho pohled na ni.

62443e6fc9320obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Když Rusáci napadli Ukrajinu, svět se pro mě jako by zastavil. Nebyla jsem v tu chvíli schopná se snad ani pořádně nadechnout. Něco nepředstavitelného – válka! Nikdy by mě nenapadlo, že se v mém okolí najde někdo, kdo takové svinstvo uvítá a schválí,“ kroutí hlavou Romana. Ten, o kom hovoří, je její přítel. Stejný člověk, s nímž si malovala budoucnost. Rodinu. Byl pro ni ztělesněním ideálního muže. Pohledný, zábavný, pozorný, ale také zodpovědný a zabezpečený. A co víc, svobodný. Jenže má jednu chybu.

„Schvaluje tu podělanou ruskou válku. Nechci rozebírat ty jeho scestné argumenty a názory do detailu, je mi z nich zle. On zná můj postoj, takže mi to ani necpe. Jenže to sdílí na sociálních sítích, řeší se svými známými stejného ražení. A já to nemůžu vystát. Nedaří se mi oprostit se od toho, když se vidíme,“ přiznává Romana, která přemýšlí nad rozchodem. Jenže je na vážkách.

Nechce se jí kvůli odlišnému názoru na něco tak vzdáleného běžnému životu v manželství opustit muže, kterého miluje, a proti němuž jinak nemůže říct křivého slova. Až válka skončí, možná pomine i její problém. „Jenže žít po boku člověka, který straní očividnému zlu? Přece jen se neznáme zase tak dlouho. Mám strach, co by mohlo ještě časem vyplavat na povrch,“ dodává zklamaně.

Čtěte také: