S Lukášem (36) se seznámila před čtyřmi roky. Zrovna se vrátila z protialkoholní léčebny a chtěla začít s čistým štítem. Nic jí nemělo připomínat období, za které se dodnes stydí. Proto s novým přítelem o své minulosti nikdy nehovořila. Jenže teď si ho má brát a založit s ním rodinu. Hryže ji svědomí, že před ním tají tak zásadní věci.
5f9aa4f1c86dcobrazek.png
Foto: Shutterstock

„Jde o to, že já už dvě děti mám. První syn se mi narodil v devatenácti, druhý v jednadvaceti. Jejich otec ode mně ale odešel a já na ně zůstala sama. Začala jsem pít, aby mi z toho všeho nebylo tak smutno. Postupně jsem alkoholu propadla natolik, že jsem si bez něj neuměla představit den. Začaly mi chybět peníze na jídlo i na nájem, až jednoho dne přišla sociálka a děti mi vzala. Musím přiznat, že se mi ulevilo, že se o ně už nemusím starat. Měla jsem co dělat sama se sebou,“ vzpomíná Petra, která se v alkoholovém opojení potácela ještě tři roky. Chvíli dokonce žila i na ulici.

„Pomohl mi až jeden terénní pracovník. Dokázal mi promluvit do duše natolik, že jsem šla na léčení. Poprvé to nevyšlo, ale napodruhé už jsem k alkoholu ani nečichla. Pak se objevil Lukáš a dal mému životu zase smysl. A já mám děsný strach, že o něho přijdu. Proto o své minulosti raději mlčím. Jen se bojím, že se to stejně provalí. Kluci mi chybí, ne že ne. Ale copak bych mohla po chlapovi chtít, aby si na krk z čista jasna uvázal dvě cizí děti?“ trápí se Petra.

Čtěte také:

Reklama