Diana a Petr jsou partneři skoro pět let. Vztah je to stabilní, klape jim to a není si na co stěžovat. Petr ale řekl Dianě, věc kterou si možná měl nechat pro sebe, i když se mu po vyřčení tajemství dost ulevilo. Možná by ale udělal líp, kdyby to vyklopil dřív.

„S Petrem máme silný vztah a říkáme si skoro všechno, i když oba z nás máme nějaké to tajemství, které spíš probíráme s našimi kamarády. Petr nám k výročí koupil luxusní wellness pobyt v polských Krkonoších a já jsem měla trochu tušení, že by mě tam mohl požádat o ruku. Nu, nestalo se tak, ale dech mi vyrazil tak, jako by mě požádal,” přiznává Diana.

63d8f5a255cd6obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

V Krkonoších strávili nádherné čtyři dny a k poslednímu večeru Petr chystal překvapení – luxusní romantická večeře při svíčkách a pozorování hvězd.

„Moc jsem se na náš večer těšila. Večeře byla neuvěřitelná gastronomická bomba, bylo to i s vinným párováním a dostali jsme se celkem do nálady, takže jsme se na pozorování hvězd těšili ještě o fous víc. Nejdřív jsme řešili povrchní věci, ale dostali jsme se i do hloubky a asi po desetiminutovém monologu jsem si uvědomila, že Petr mlčí. Pošťouchla jsem ho, ať taky něco řekne. Úsměv mu ztuhl a já jsem začala být nervózní, co se děje. Že by opravdu ta žádost?” pomyslela si.

Petr se nadechl a povídá: „Myslím, že je čas, říct ti jednu věc, kterou v sobě držím už dlouho a myslím si, že máš právo to vědět. Ať už ti řeknu cokoliv, je to už dlouho a vyčítám si sám sobě, že jsem s tím nepřišel dřív, ale až teď cítím, že je na to čas,” začal Petr.

Monologu se tentokrát zhostil Petr a vypadlo z něj, že před deseti lety pobodal nějakou slečnu v Praze. Prý to bylo v opilosti a ona ho vyprovokovala. Vůbec ji dle svých slov neznal a už se to nikdy nestalo ani nestane. Prý za to byl adekvátně potrestaný a to ho ponaučilo.

„Absolutně jsem nechápala, proč mi to říká v takovou krásnou chvíli a proč až teď. Takové věci se přece říkají na začátku vztahu. Nemohla jsem uvěřit svým uším. Můj Petr byl schopný udělat něco takového? A co když lže a byla to jeho partnerka? Což když ji znal? A co když to udělá znovu? To byly otázky, které jsem si kladla. V tu chvíli jsem mu na to nedokázala nic říct a odešla jsem spát. Po dlouhém přemýšlení jsem usnula, uprostřed noci jsem se probudila a on ležel vedle mě. Koukala jsem na něj, jak spí a přišlo mi, že toho člověka vůbec neznám. Jak mi to mohl udělat? Jak mu mám věřit?,” kladla si samé otázky Diana.

„Odjeli jsme domů a já jela na pár dní k rodičům, abych to rozdýchala. Po pár dnech jsem se za ním vrátila domů, ale mám v sobě nějaký blok a nedokážu se o tom s ním bavit. Zatím dělám, že nic a snažím se s tím smířit,” zakončuje Diana.

Zdroj: respondentka Diana

Čtěte také: