Není nic pěkného na tom, když jsou lidé vůči sobě sprostí a arogantní, tím hůře, když se jedná o členy rodiny, anebo někoho z rodiny, s kým žijete. Adam, dvaatřicetiletý manažer, si myslí, že sežral všechnu moudrost světa, a chová se sprostě a arogantně i k matce své přítelkyně.

Jitka je šestadvacetiletá slečna pocházející z malé vesnice, kde žila jenom s matkou. Otec jim zemřel už v době, kdy byla na střední škole. Má ještě starší sestru, která je vdaná. Když zůstala po studiích natrvalo v Praze, seznámila se ve firmě, kam nastoupila, s tehdy osmadvacetiletým Adamem. Ten dělal první tři roky obchodního zástupce, poté povýšil na manažera. Je to de facto to samé, jen dostal navíc firemní notebook, automobil a má svoji kancelář.

Přečtěte si také:

Toto povýšení s ním pěkně zamávalo a hned si myslel, že sežral všechnu moudrost světa. K Jitce si nic moc nedovolí, poněvadž si je vědom, že ho inteligencí převyšuje, navíc je to opravdu moc krásná holka, ovšem kdykoliv přijeli na návštěvu k její matce, která žije poměrně skromně, choval se vůči ní arogantně a sprostě.
„Ku-va, matko, to nemáte na lepší ledničku? Já se vám po nějaký poohlídnu, když na ni nemáte.“

debilJitka Adama už několikrát varovala, že pokud se bude chovat k její matce jako k nějakému póvlu anebo ji brát jako zákaznici, kterou potřebuje nalákat na reklamní trik, tak se s ním okamžitě rozejde.
Jenže přijeli zpátky domů, tam se Adam Jitce omluvil, pozval ji na večeři, přinesl kytku a udobřili se.
„Omluvit by ses měl mojí mamce.“
„Té chudince?“
„Co si to dovoluješ? Chudák jsi Ty.“

A opět následovala hádka a udobření, a nakonec to Adam vyřešil tak, že přestal s Jitkou za její matkou jezdit úplně.

Najel za ní ani na vánoční svátky, a to se s ním tehdy Jitka rozešla poprvé. Jenže už po novém roce přišel s prosíkem, kytkou v ruce a poukazem na hory. Udělala chybu, že jela.
Tam, v opilosti a mezi přáteli, se opět pustil do Jitčiny matky.
„Nechápu, jak mohla taková slepice porodit takovou chytrou kočku, a ta kočka, pánové, patří jenom mě!“
vykřikoval na celý podnik.
A to už Jitce přetekla míra trpělivosti. Utekla do pokoje, sbalila si kufry a odjela domů. Svou matku si urážet nenechá.
Jelikož ale žijí společně v Adamově bytě, Jitka si musela hledat nový podnájem, nebylo to jednoduché. Adam ji stále přemlouvá, ať zůstane, že s ní pojede za její matkou, omluví se a všechno bude dobré, ale Jitka už mu nevěří. Mělo jí to dojít dávno, když viděla, jak nevybíravě se choval i ke svým vlastním rodičům, jak o nich mluvil sprostě. Proč by se tedy měl chovat jinak k její matce?

Příští týden už by se měla stěhovat do nového podnájmu, společně se svojí kamarádkou. A je přesvědčena, že udělala dobře. I když k ní Adam nikdy sprostý nebyl a choval se k ní hezky, je jen otázkou času, kdy by i ona pro něj byla jen slepice z vesnice...

Reklama