Jak řeší dovolenkové stravování čtenářka Tereza? To se dočtete v jejím příspěvku, za který samozřejmě děkujeme.

Dovolenou beru jako odpočinkovou lázeň a pokud mám tu možnost, tak si ji dopřeji bez vaření. Když jsou penízky, tak letíme s přítelem někam za exotikou, kde si vybíráme ubytování v hotelu a také stravování formou All inclusive. Je to paráda, protože jen celý den jíme a ochutnáváme speciality, i přesto, že týden po dovolené se na nás ručička váhy bouří.

Někdy v roce ale nejsou "žně", takže se musíme spokojit s dovolenou, kde cestujeme autem, většinou je to na Jadran.

Doma zavařuji maso a s sebou beru jen minutky, těstoviny, trochu zeleniny a jogurty. Takže relativně nevařím, jen dělám přílohy. Já osobně se spokojím s prostým a lehkým menu, ale přítel je jedlík, takže denně musí mít flákotu masa. Já si třeba dělávám saláty z přivezené zeleniny. Kupujeme jen místní čerstvé pečivo, které si třeba v Chorvatsku nemůžeme vynachválit. Mají tam moc dobré veky a croissanty, které jsou vždycky hodně naplněné čokoládou. Pití si také dovážíme  z Čech, ale někdy se stane, že nám dojde, tak si koupíme. Z Jadranu si dovážíme samozřejmě místní pálenku Rakiji a Travaricu, kterou vždy vypalujeme bacila a tetě dovážím révové bílé víno.

Jinak, co se týče dovolenkových příhod se stravováním, tak těch moc není. Ale jen si pamatuji, že když jsme přiletěli do Egypta, tak přítel schytal "faraonovu pomstu", co jen pozřel Egyptský vzduch na letišti. Nicméně já jezdím vždy dobře vybavena léky, takže jsme nasadili Antinal a za 2 dny bylo po všem. Jen musel začít hodovat střídmě.

TEREZA

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jak se dá hodovat střídmě formou All inclusive? To muselo dát hodně odříkání, že?

Máte také nějakou "veselou" příhodu z dovolenkového stravování, milé ženy-in? Tak se pochlubte. Právě dnes máte příležitost podělit se s námi o své zážitky, rady a recepty na téma Vaření o dovolené. Vaříte, nebo se tomu vyhýbáte? Jakým způsobem se stravujete o dovolené? Máte úsporný režim, nebo si právě naopak užíváte?

napište na redakce@zena-in.cz

a třeba právě vy dostanete za svůj příspěvek tento letní kosmetický balíček

Výhra

 

 

 

Reklama