wo.jpg
Foto: Shutterstock

Žije s partnerem čtyři roky a před rokem a půl se jim narodila holčička. Přesto má Petra pocit, že rodinu ve skutečnosti netvoří. Připadá si před ostatními spíš jako Davidova spolubydlící. Ne že by jako partner nefungoval. Problém pro ni představuje způsob, jakým o ní mluví. Nepoužívá slovo „my“.

„Je to tak se vším – koupil jsem, byl jsem na dovolené, moje auto, moje dcera… Vždycky se hned připomenu, že snad my koupili, my byli, naše dcera. On nad tím ale jen mávne rukou. Prý samozřejmě, jen to tak není zvyklý používat. Člověk by čekal, že si začne dávat větší pozor, ale ne. Je to marný,“ zlobí se Petra, která si kvůli tomu připadá opomíjená. A nemůže vyhnat z hlavy myšlenku, že s ní David do budoucna možná nepočítá, neváží si jí.

„Nechce se ženit, ok. Ale ať o nás aspoň mluví jako o rodině! Fakt už mě to nebaví. Mamka sice říká, že řeším nesmysly, hlavně, že vztah po jiných stránkách funguje, jenže já se s tím smířit neumím. Jsem pak protivná, nepříjemná. A taky se pak častěji hádáme. Komu by to ale nevadilo?“ cítí se Petra dotčená.

Čtěte také:

Reklama