S Markem (35) se seznámila díky své práci. Pro firmu, v níž pracoval, připravovala jejich agentura několik reklamních projektů. Netrvalo to ale dlouho a vztah přerostl pracovní rovinu. Začali spolu chodit a po pár měsících i žít. Když se pak u Marka v zaměstnání uvolnilo místo po jeho kolegovi, navrhl Petře, aby se do výběrového řízení také přihlásila. Udělala to a byla úspěšná. „Kdybych tehdy tušila, co to způsobí, zůstala bych raději ve své původní práci,“ mračí se mladá žena a hned vypráví, proč.

„Jestli čekáte, že jsme se v práci hádali a měli za chvíli jeden druhého plné zuby, tak vůbec ne! Klapalo nám to i v pracovní rovině. Skvěle jsme se doplňovali a měli další společnou zálibu. Jo, práce je nám oběma koníčkem. Když bylo potřeba dotáhnout nějaký projekt o víkendu, nebyl ten druhý naštvaný, protože jsme na tom dělali společně. Jenže za necelý rok idylka vzala za své,“ pokyvuje Petra při vzpomínce na dobu, kdy jejich nadřízený odcházel za lepším.
5b45e115545adobrazek.jpg

„Marek měl radost, protože automaticky počítal s tím, že jako služebně nejstarší a taky velmi schopný zaměstnanec půjde na jeho místo. Už plánoval, co všechno změní, co podnikne. Moc jsem mu to přála, fakt by si to zasloužil. Jenže ředitel mu udělal čáru přes rozpočet. To místo přede všemi nabídl mně! vypráví Petra, která si to měla během týdne rozmyslet. Měla obrovskou radost, ale při pohledu na přítelův protažený obličej se rozhodla jinak.

„Zašla jsem za ředitelem s tím, že jeho nabídku nemůžu přijmout, protože by se na to místo mnohem víc hodil Marek. On ale můj agitační proslov přerušil s tím, že o něho nemá zájem. Prý budu oddělení šéfovat já, nebo nějaký manažer z konkurenční firmy, pokračuje Petra, která tedy lákavou nabídku přece jen přijala. Doma ji ale oslava nečekala.

„I když jsem Markovi vysvětlila, jak se věci mají, úplně se zatvrdil. Přestal se mnou komunikovat a další týden dal v práci výpověď. Neutekl ale jen ze svého místa. Opustil i mě. Po dvou letech krásného vztahu. Bez jediného slova. Ne že bych tedy neznala příčinu! Ale nikdy nepochopím, proč mě potrestal za můj úspěch. A navíc za něco, co jsem nemohla nijak ovlivnit,“ je zklamaná Petra.

Čtěte také:

Uložit

Uložit