5ea01e333c7b7obrazek.png
Foto: Shutterstock

Nechci vyprávět svůj příběh proto, abych zpochybňovala nařízení, která v těchto dnech platí a osobně ho považuji za přínosné, ale abych se podělila o trápení, které mi přijde vlastně úplně zbytečné – uměle vytvořené v rámci našeho domova. Nikdo to teď vzhledem k okolnostem nemá snadné, ale když se přidá ještě nepohoda v rodině, člověk si začne skutečně zoufat,“ otvírá svůj příběh pohledná žena, která je v těchto dnech doma se svými dětmi a partnerem.
 
Vše zatím zvládala bravurně – práci pro svého zaměstnavatele přes internet, starost o domácnost, včetně vyvařování pro rodinu a učení se s dětmi. A v prvních dnech dokonce šití roušek pro známé, kteří tu možnost neměli. O to větší vztek má na svého partnera, který už tak komplikovanou situaci ztěžuje svým neuváženým a naprosto nenormálním chováním. Hlavně kvůli dětem, jinak by to prostě asi jen přehlížela.  
 
Na první pohled se to může zdát jen jako dětinské chování, nad kterým by člověk mohl mávnout rukou, ale jelikož máme doma dva školáky, kteří situaci samozřejmě prožívají a ke svému otci svým způsobem vzhlíží, je to opravdu boj,“ dělí se o své pocity utrápená žena, na které je znát, že doma opravdu podporu nemá. A že její muž dělá úplně zbytečné dusno, které ničemu a nikomu neprospěje.
 
Klára už se tématu nošení roušek vyhýbá jako čert kříži, ale bohužel před tím nejde utéct. To by člověk nesměl zapnout televizi, počítač ani radio. Slovo roušky, které u jejího partnera spouštějí naprosto neadekvátní reakci, je tu zkrátka s námi stále. A zřejmě ještě nějaký čas bude.
 
Upřímně řečeno mám až starost o partnerovo psychické zdraví, jeho reakce fakt nejsou normální a i na mě působí děsivě. A což teprve na děti, které už tak v této situaci mají hlavu plnou starostí,“ svěřuje se a vysvětluje: „Jakmile muž zaslechne slovo rouška, chytá ho úplný amok. Vykřikuje – i před dětmi, že je to jen buzerace, úplně k ničemu a že on to rozhodně nosit nebude. Že raději už nikdy nevyjde z domu. A tak tomu také prozatím skutečně je,“ povzdychne si žena, která se snaží vždy po takovém výstupu děti uklidňovat. Jakoukoliv komunikaci ohledně toho už vzdala, to ho prý jen o to víc rozčertilo a choval se opravdu jako blázen.Měla jsem až strach, nikdy jsem ho v podobném stavu před tím neviděla,“ přiznává a dodává, že z ohledu na děti už je toto téma tabu. Nedovede si však představit, co se stane, když už bude muset zase chodit do práce a to případně půjde jen s rouškou. „Bojím se, že snad kvůli tomu dá výpověď a přijdeme o jeho příjem, z mého platu nevyžijem,“ zoufá si a je vidět, že to nejsou jen zbytečné obavy.     

Čtěte také:

Reklama