Jana žije s Pavlem tři roky. Zatím bydlí v pronajatém bytě, ale staví si společný dům, který je hlavním předmětem všech sporů. Jana i Pavel mají rozdílné názory na mnoho věcí, které se týkají stavby a vybavení. Hádky jsou tak u nich doma skoro na denním pořádku – většinou ovšem mají stejný konec – Jana rezignuje a Pavel si prosadí svou.
Foto: Shutterstock
„Ze začátku mi Pavlova rozhodnost a to, že má na většinu věcí jasný názor, vyhovovala. Od přírody jsem nerozhodný člověk, takže jsem potřebovala někoho, kdo mi dá směr – vymyslí společnou dovolenou, vybere restauraci apod. Já si totiž i to jídlo z lístku vybírám nekonečně dlouho,“ popisuje Jana.
Postupem času se ovšem ve společném životě začaly objevovat i věci, na jejichž rozhodování se Jana podílet chtěla. Většina z nich se momentálně týká budování společného bydlení. Pavel si zvyknul, že má ve všem hlavní slovo, a tak mezi partnery vznikají nepříjemné třenice.
„Pavel má jasnou vizi snad o všem, domnívá se, že má ve všem pravdu a navrhuje ta nejlepší a nejhezčí řešení. Myslí si o mně, že na rozdíl od něj nemám vkus. Navíc není moc zvyklý, že mu oponuju, takže z toho vznikají nepříjemné hádky. Třeba o terase. Já bych chtěla dlaždice, on dřevo. Předmětem sporu jsou i záclony – já je kvůli zvědavým sousedům chci, on je kvůli estetickému hledisku zásadně odmítá. A jaké jsou závěry těchto hádek? V drtivé většině případů ustoupím a Pavel si prosadí svou,“ říká Jana.
Pavel totiž Janě často v zápalu hádky vpálí, že pokud chce o něčem rozhodovat, tak se teď bude o všechno starat sama a všechno zařídí. Když to ale Jana odkýve, druhý den se situace změní a Pavel má obavy z toho, co by koupila nebo domluvila. Následuje druhé kolo hádek, v rámci kterého Jana většinou rezignuje.
Čtěte také:
- Mamánek, šetřílek i sedmilhář. Pochlubily jste se nám s hroznými typy mužů
- Role oběti, lenost v posteli nebo panika z budoucnosti. Podle těchto charakteristik poznáte, že váš partner je přerostlé dítě
Nový komentář
Komentáře
Hodně rychle pryč, bude jen hůř.
Tak ono by bylo dobré vědět, co to znamená, že si staví společný dům. Manželé nejsou. Takže to musí být nějak jinak ošetřeno. Kdo to financuje, kdo zařídil projekt, kdo vybral a koupil pozemek, kdo sehnal stavební firmu, kdo na tu stavbu dohlíží... jestli všechno Pavel, tak se nedivím, že Jana nemá moc možností do toho mluvit. Kdybych měla všechno na starosti, taky bych se nebavila s někým, kdo se jen veze a prudí. Jana chce dlažbu - jakou dlažbu? Vzor, barva, hodí se to na tu terasu? Bude to praktické a dobře udržovatelné? Kolik teras Jana v životě postavila nebo navrhla? Chce záclony - jaké záclony? Nechce třeba něco s volánkama a kytičkama pastelových barev? Něco, co je noční můra a důkaz toho, že ona fakt nemá vkus? A upřímně - člověk, který si ani neumí vybrat jídlo a čučí hodinu do jídelníčku, jak je psáno v článku, s tím bych si já barák nestavěla. To by mi bylo jasné, že bych přišla o nervy, s takovou osobou.
Za tu dobu co spolu žijí snad poznali vkus toho druhého. Jestliže je ona bydlenka a on minimalista, tak doporučuji uzavřít výhodné životní pojištění. Dokončení baráku se minimálně jeden z nich nedožije.
Pavel je silná osobnost? Tak to zcela určitě ne :D. Silná osobnost se pozná podle zcela jiných charakterových vlastností, než tento manipulátor. :D A Janě bych radila spočítat škody, odepsat investované peníze (pokud je nemá jak získat zpět), sbalit kufry a nazdar. Já si také dlouho vybírám z jídelního lístku, byla jsem nerozhodná třeba v otázce, jaké záclony, haha, ale jelikož je můj muž skutečně silná a vyrovnaná osobnost, tak nemá nejmenší potřebu mě za toto buzerovat a ani mi nutit své názory. kromě toho, do záclon mi opravdu nemluvil, ani si nevšiml, že ve všech oknech visí. Nestěžuj si do novin a hledej jiného partnera pro život. Povahu člověka změnit nelze, tak bych tady neztrácela čas. S dětmi už neodejdeš, a asi nechceš, aby ti Pavlík nařídil i to, jak a kde a s kým budeš rodit :D.