S Dominikem (36) chodí teprve od Nového roku a tohle měla být jejich první společná dovolená. Zatímco ona by se spokojila s Chorvatskem nebo Itálií, on básnil jen o Bali. „Prý že mě tam musí vzít, protože budu stejně nadšená jako on. Tuctové Chorvatsko pak nebudu chtít ani vidět. Plánoval, kam všude pojedeme, co navštívíme, zkusíme a ochutnáme. Když jsem mu říkala, že se až tak rozšoupnout nemůžu, prohlásil, ať peníze neřeším. A já se taky začala těšit,“ vzpomíná Martina. Jenže když se sešli v cestovní kanceláři, aby vybrali konkrétní místo a termín, přišlo vystřízlivění.

dovolena-.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

„Dominik všechno vybral, domluvil a já jen přihlížela. On to tam zná, přesně ví, kam chce, tak co bych se do toho pletla? Jenže když došlo na placení, krve by se ve mně nedořezal. Zaplatil si svých pětasedmdesát tisíc korun a druhou půlku nechal na mně! S takovou samozřejmostí, jako by zapomněl, kolik jako recepční beru!“ nevěřila vlastním uším zaskočená Martina, která se trapněji snad nikdy necítila. Částku si musela nejprve přeposlat ze spořicího účtu a pak si ještě zvyšovat limit na platební kartě.

Dala jsem to naštěstí dohromady, ale byly to skoro veškeré moje úspory! Jenže jsem v tu chvíli nechtěla být za trubku. Co jsem jako měla dělat? Po půl hodině hledání prodejkyni říct, že na to nemám? Nebo se doprošovat Dominika? To by mi hrdost nedovolila,“ kroutí hlavou Martina, která je teď bez finanční rezervy pro případ, že by měla nenadálé výdaje. To ale není jediný problém, který ji trápí.

„Teď nevím, co si o Dominikovi myslet. On mě pozval a přemlouval, on zájezd vybral, i když moji finanční situaci zná. Proč mi tedy tehdy říkal, ať peníze neřeším? Byla to jen taková jeho milionářská fráze? Jasně, on prachy má, žije si na vysoké noze. Nejsem zlatokopka, to ne. Kdybychom jeli do Chorvatska, nemám s placením problém. Ale tohle mi od něj přijde sobecké. A vůbec – počítá se mnou do budoucna, když se za mě bojí zaplatit zájezd, na který bez problému má? běží Martině hlavou. Ani už nemá chuť s přítelem na dovolenou jet. A dokonce začíná pochybovat i o vážnosti jejich vztahu.

Zdroj informací: respondentka Martina

Čtěte také:

Reklama