„Nechci se litovat, nejsem první ani poslední ženská, kterou chlap opustil kvůli mladší. Za ten rok, co jsme od sebe, jsem se s tím už naučila žít, i když začátky byly složité,“ přiznává usměvavá učitelka z mateřské školy Hana s tím, že její přítel se při rozchodu o nic nezajímal. Jak se sama postará o děti, jak bude splácet hypotéku. Dokonce jí ani neprozradil, kde bude bydlet, když si balil kufry.

„V bance jsem první měsíc požádala o odklad splátek a oni mi vyšli vstříc. Na další dva měsíce mi půjčili peníze známí. To mě sice na čas zachránilo, ale co pak? Proplakala jsem kopec kapesníků a vylévala si srdce na jednom maminkovské diskuzním fóru. A to bylo moje štěstí. Jedna z těch maminek mi napsala, že by možná měla řešení,“ vzpomíná Hana a vysvětluje, že zmíněná žena byla právě v podobné situaci. Po rozchodu a s dvěma dětmi. Jen s tím rozdílem, že ona o bydlení přišla.

Navrhla mi, že by ke mně šla s dětmi bydlet, a tak by mi pomohla se splácením hypotéky. Jenže částka, kterou bych potřebovala, pro ni byla vysoká. A tak jsem si dala inzerát, že hledám ještě druhou maminku, která shání střechu nad hlavou. Ani ne do týdne se ozvala Mirka. Manžel jí zemřel a ona by nájem bytu sama neutáhla,“ vysvětluje Hana, jak přišla ke dvěma spolubydlícím. Ano, obě ženy se k ní brzy přestěhovaly.

„Teď to vypadá tak, že v našem velkém domě bydlíme my tři dospělé ženské a našich pět dětí. Na hypotéku se skládáme a společně se taky staráme o domácnost. Máme to rozdělené, která se o co stará. Měla jsem veliké štěstí, skvěle nám to klape po logistické stránce a rozumíme si i lidsky. Naše děti si společně hrají, máme volné večery, protože jedna z nás vždy pohlídá té druhé, domácnost je krásně uklizená. Prostě pohádka. Je nám snad lépe, než s našimi bývalými,“ přiznává s úsměvem Hana.

Čtěte také:

Reklama