“Naivně jsem si myslela, že náš vztah stojí na opravdu pevných základech a že jsme si už zažili mnoho těžkých chvil, které nás posílili a utvrdili v tom, že jsme pro sebe jako stvoření,” říká na úvod třicetiletá Kamila. 

Vztah obou partnerů trvá již od konce základní školy, a přestože se to mnohým může zdát neuvěřitelné, Kamila přiznala, že i oni měli v době, kdy šli oba na vysokou, krizi, dokonce se na chvíli rozešli, randili s jinými, ale pak se k sobě zase vrátili, protože, jak se říká, “stará láska nerezaví”. Stáli při sobě ve chvílích, kdy byl Marek, Kamilin přítel, vážně nemocný nebo ve chvíli, kdy oba přišli o práci a postihla je finanční krize. 
5eb92abf03537obrazek.png
Foto: Shutterstock

“Jsem přesvědčená o tom, že si sebou musí být partneři opravdu jistí, aby všechny takové momenty zvládli a stále se milovali. My to tak máme. Tedy, spíš jsme měli…”

“Marek odjel se svou partou přátel na hory. Ryze pánská jízda, říkal. Vrátil se po třech dnech úplně zničený, unavený a jiný,” říká Kamila a dodává: “Zbytek neděle prospal a nebyla s ním řeč, což jsem naprosto chápala a nechala ho být. Jenže divný byl i v pondělí, v úterý, a nakonec i po zbytek týdne.”

Kamila proměnu Marka nechápala. Skoro nemluvil, byl odměřený, v noci nespal v objetí a byl duchem nepřítomný.

“Když už se tato proměna táhla celý týden, udeřila jsem na něj a snažila jsem se zjistit, co za jeho chováním stojí. A najednou to z Marka všechno začalo lézt…”

“Najednou se začal můj svět točit špatným směrem. Marek se mi totiž přiznal, že se víkend s klukama trochu zvrhnul a když vyrazili do místní hospody na diskotéku, opilý odešel s jednou z holek, která tam byla. Vyspali se spolu a Marek se vedle ní i ráno probudil.” 
“Marek prosil, brečel a omlouval se. Prý to byla jednorázovka a prý kdyby byl střízlivý, nic takového by se nestalo. Prý mě miluje a je mu ze sebe samého zle,” vzpomíná Kamila. “Když mi to všechno řekl, bylo mi úplně zle a najednou jsem ztratila pevnou půdu pod nohama. Jediné, co jsem zvládla, bylo odejít pryč a ten den přespat u kamarádky.”

Druhý den se sice Kamila vrátila domů, ale její smíšené pocity nevyprchaly. Honilo se jí v hlavě, co to znamená, proč to udělal, i když k tomu neměl důvod, jak sám řekl, kam to povede, udělá to znovu nebo jestli mu vůbec může odpustit. 

“Marek byl z mého odchodu na nervy, řekl mi, že udělá vše pro to, aby tento jeho přešlap vyžehlil, jenže já jsem najednou ztratila víru v náš vztah a naši budoucnost. Je mi jasné, že je to pro někoho “jen” úlet a jednorázovka, ale pro mě ne. Já věřím v pravou lásku bez potřeb utíkat jinam,” říká Kamila. 

Teď už je to půl roku od chvíle, kdy mi Marek vyklopil pravdu. Fungujeme, žijeme dál, ale já se s tím ne a ne vyrovnat. Ztratil mou důvěru a koukám na něj trochu jinýma očima. Najednou už si naším vztahem nejsem jistá a nevím, co udělat, abych se zbavila svých pochyb a viděla zase společnou budoucnost.”

Také si přečtěte:

Reklama