Sedmadvacetiletá Kamila začala před časem chodit s chlapcem svých snů. Sympatický, pohledný, sportovec se zájmem o kulturu. Zkrátka přesně její typ. Ze začátku to skutečně vypadalo jako v ráji a není divu, že mladá žena začala uvažovat o svatbě a založení rodiny. Ale nyní je vše jinak...

Kamila byla posledních pár měsíců opravdu šťastná. Všem vykládala, jaké má štěstí, že našla úžasného muže, který naprosto vyhovuje jejím představám. Chodili spolu sportovat, do divadel, trávili veškerý čas společně a zamilovaná žena děkovala nebi za to, že jí osud přihrál muže, který je normální. Od kolegyň v práci si totiž vyslechla dost hrůzných historek, nad kterými často kroutila hlavou. A pomáhala jim vyřešit jejich někdy svízelná rozhodnutí ohledně budoucnosti.

  • A teď je to ona, kdo řeší vztahové dilema....

Jen co totiž opadly brýle zamilovanosti, přišly také u ní první problémy. A i když se na první pohled zdá, že možná Kamila zbytečně bije na poplach a slyší trávu růst, její instinkty jí říkají, že takto by to v životě nechtěla.

pár

Jde v podstatě o maličkost, ale mně přítelovo chování, v kterém mi jasně dává najevo svou nadřazenost a potřebu mě ovládat, opravdu vadí,“ začíná své vyprávění Kamila, která má zase sebou několik vztahů, ale až tento považovala za ten vážný, za ten, který má skončit svatbou a založením rodiny.

  • Jenže teď má naopak chuť hodit zpátečku a ze vztahu, který se zdál být ideální, vycouvat.

 „Můj přítel totiž nestrpí, abych svůj volný čas trávila jinak než s ním. Ze začátku jsem si toho ani nevšimla, protože každý zamilovaný pár chce být především spolu. Ale nyní si ráda vyrazím s kamarádkami na vínko nebo do divadla, zkrátka na dámskou jízdu. Jenže pak vždy následuje „trest“ v podobě jakési odplaty – začne mi třeba barvitě líčit, že čirou náhodou potkal svou spolužačku ze základky a že ona z něho byla úplně nadšená a hned mu vnucovala telefonní číslo a vynutila si příslib nějaké schůzky,“ popisuje své vztahové peripetie Kamila.

Samozřejmě si o tom zkusila se svým přítelem promluvit. Jsou přece dospělí a inteligentní lidé, tak mu vysvětlí, jak jí jeho chování vadí a on to jistě pochopí, myslela si. Ale tvrdě prý narazila. Její přítel jí oznámil, že se nemůže divit, že se tak chová, když ona ho nechává samotného. Že nikdo nechce být sám a on – opouštěný – pak tedy snadno může podlehnout svodům okolí, které na něj číhají doslova na každém rohu.

  • Vlastně z toho vyplynulo, že je to vlastně celé její chyba a že ona by měla přemýšlet o tom, jak své chování napraví.... A pokud tak neučiní, nesmí se divit, že on se prostě podle toho zařídí a využije každé možnosti trávit čas, který mu ona nevěnuje, s někým jiným...

Přišlo mi to skoro jako vydírání,“ vzpomíná na nevydařený pohovor, od kterého si slibovala úlevu, Kamila, jež vůbec nemůže pochopit, co se za přítelovým chováním skrývá. „Je mi z toho nanic. Takový příjemný člověk, pohodář, je nám spolu vážně dobře… Ale když není na chvíli on na prvním místě, mám najednou pocit, že na mě z jeho očí kouká úplně cizí bytost, z které mám až strach,“ dodává a právem se obává toho, jak by jeho chování mohlo pokračovat v budoucnosti, když by se třeba musela hodně věnovat malým dětem. „Bude mi vyčítat, že s ním trávím málo času a začne si vyhledávat jinou ženskou společnost?“ ptá se sama sebe zklamaná žena, která je čím dál více přesvědčena, že narazila na člověka, který má sám se sebou nějaký problém....

Přečtěte si také:

Reklama