Katce je dvacet dva, studuje vysokou školu a pracuje. Od útlého věku se potýkala s nadváhou a také problémem s nedostatečným sebevědomím. „Nedá se říct, že bych byla přímo tlustá. U nás doma se říkalo selka, a to označení ze srdce nenávidím. Od puberty bylo mým přáním vlastnit útlé vílí tělo, jaké měla moje nejlepší kamarádka. Také jsem se kvůli tomu často trápila dietami,“ říká.

hub.jpg
Foto: Shutterstock

Ani do vztahů s opačným pohlavím se Katka dvakrát nehrnula. Žila dlouho v představě, že muži touží výhradně po modelkách, případně oblejšími děvčaty vezmou zavděk ze zoufalosti. Ale pak se objevil Marek. „Potkali jsme se na maturitním plese jednoho kamaráda. Od začátku byl tak milý a já nemohla uvěřit, že by o mě mohl mít zájem tak pěkný kluk. Ovšem ještě téže noci mi poslal žádost o přátelství na sociální síti,“ vzpomíná.

Netrvalo dlouho a Katka s Markem spolu začali chodit. Podle Katčiných slov se jednalo o první velkou lásku. S důrazem na to slovo velkou. Bylo jen přirozeným vývojem událostí, že se po maturitě sestěhovali ještě s dalším párem svých přátel do jednoho bytu a užívali si života i všeho, co jim jejich stav zamilovanosti nabízel.

Čtěte také: Manžel se rozhodl na stará kolena požádat o rozvod. Myslela jsem, že už to nějak doklepeme, říká překvapená Milada

Studu za svoje oplácané tělo se ale Katka podle všeho nezbavila. „Marek mi nikdy nedal najevo, že bych se mu snad nelíbila. Na rozdíl od jiných lidí nikdy netrousil rádoby vtipné hlášky na adresu mojí nadváhy. Všechny moje poznámky smetl ze stolu s tím, že se mu líbím. Naopak, velmi často mě chválil, že mi to sluší, dotýkal se mě, až si nás přátelé dobírali. Když si to vezmu zpětně, nabízel mi tolik a já to nebyla schopna přijmout. Neměla jsem se ráda a bylo proti mému chápání, že by mě mohl milovat někdo jiný,“ přiznává.  

Po letech marného boje s tukovými polštáři svépomocí se Katka rozhodla využít služby odborníka a našla si osobního trenéra. Marek svoji přítelkyni v cestě za vysněnou postavou plně podporoval a chválil ji za výsledky. Ovšem do doby, než začala oblečení vyměňovat za stále menší. „Čím více jsem hubla a byla spokojená, tím více mi podstrojoval. Zval mě na večeře, obědy, na kávu, přemlouval, abych zrušila trénink a místo něj se šla kamsi nadlábnout. A právě díky tomuto vznikaly naše první hádky. Marek mi vyčítal, že už nejsem taková jako dřív. Že mě zajímá jen dieta a cvičení a není se mnou vůbec sranda. Já si trvala na tom, že sranda přeci nemusí vycházet z pití piva a pojídaní kebabu ve dvě v noci,“ vypráví Katka. „Pravda byla taková, že o moji přítomnost Marek nijak ochuzený nebyl. Jedná se o přibližně hodinový trénink čtyřikrát týdně a jeden ranní běh.“

Katka i její ostatní bezprostřední okolí byli z nové sexy postavy a získaného sebevědomí mladé dámy nadšení. Sklízela komplimenty, mohla si na sebe koupit prakticky cokoliv a všechno jí slušelo. Úzké džíny, šaty i kraťasy. Dokonce vyrazila i na místní koupaliště v nově pořízených plavkách. Jediný, kdo se neradoval byl její přítel. Přestal vyhledávat milování s Katkou a když k němu došlo, přál si, aby zůstala polo oblečená.

„Po půl roce hádek mi Marek dal kopačky. Řekl mi, že se mu moje nová postava nelíbí a že si nedokáže pomoct. Prý miloval můj dřívější vzhled, který byl jedinečný a patřil ke mně, ovšem teď vypadám jako každá druhá. Je kruté po vší té dřině slyšet, že partnera nepřitahujete a nevzrušujete. Že jste jak kost a kůže a nemá si na co sáhnout.  Dost mě to zasáhlo, protože po dvou a půl letech mi to připadá jako chabý důvod. Měla jsem za to, že se milujeme a vzhled nehraje tak velkou roli. Na druhou stranu si říkám, že pokud mu tolik záleží na mých křivkách, není to člověk pro život. Co kdybych zhubla třeba vlivem nemoci, to se mu taky nebudu líbit? Pokud mě miluje tak, jak tvrdí, musí mě přeci podporovat v mým snech a tužbách. A pak si říkám, jestli tohle nebyla jen jakási zástěrka a skutečný důvod rozchodu neležel úplně někde jinde,“ uzavírá.

Čtěte také: 

Zdroj: Repondentka redaktorky, Kateřina V. 

Reklama