Žili spolu devět let a začínali plánovat miminko. Jenže místo dvou čárek na těhotenském testu přišlo jiné překvapení. Partner Petře napsal zprávu, že ji opouští, hodlá následovat své srdce. Zamiloval se do své bývalé studentky. Když přišla večer domů, už tam nebyl. Sbalil si nejnutnější věci a pronajatý byt opustil.

pe.jpg
Foto: Shutterstock

„Tolik jsem ho v tu chvíli nenáviděla! Jenže zároveň i milovala a nechtěla ztratit. Vytáhla jsem okamžitě Ivetu, moji nejlepší kámošku, na víno, a tam se jí vyplakala na rameni. Měla jsem sto chutí pořádně mu nafackovat, hned na to zase volat mu a prosit, aby se vrátil. Ona mě ale včas zastavila,“ popisuje Petra, které kamarádka poradila úplně jiný scénář. Zůstat nad věcí, přestože se tak vůbec necítila.

„Dalo mi to hodně práce, ale zavolala jsem Alešovi, abych se s ním domluvila, kdy si odveze zbytek věcí. A samozřejmě bylo nutné vyřešit i další formality. Žádné výčitky, pohodička. Ještě jsem mu řekla, že mu přeju štěstí,“ vzpomíná Petra. Když se sešli osobně, nešetřila úsměvy a výčitky spolkla. Na sociální sítě pak dávala fotky z výletů, restaurací, ale třeba i kytice růží. Samozřejmě nenapsala, že si ji koupila sama.

Brzy jí Aleš začal posílat dvojsmyslné zprávy. Bylo z nich cítit, že mu chybí. A taky zvědavost, s kým si teď tak užívá života. Pak ji pozval na večeři, kde se omluvil.Prý byl idiot, když odešel od tak pohodové, dospělé ženské. Uvědomil si, že mě miluje. A vyzvídal, jestli už mám někoho jiného. Nechala jsem ho samozřejmě nějaký ten týden vycukat. Ale to víte, že jsem se těšila, až si doma zase vybalí kufry,“ usmívá se Petra a dodává, že teď zase prožívají něco jako líbánky. Z nich by měl vzejít potomek. Dokonce i o ruku už ji provinilý partner požádal.   

Čtěte také: