Třicetiletá Pavla žije již delší dobu se svým přítelem Lukášem. Vše se zdálo v nejlepším pořádku, dokud její partner chodil – stejně jako ona – každý den do práce. Dokonce už plánovali svatbu a založení rodiny. Lukáš měl dobré zaměstnání, které ho bavilo - a jak Pavla postupně zjišťuje, mohl si při něm dělat řadu věcí, které s prací tak úplně nesouvisely.
5ca35b68be4fbobrazek.png
Před časem byl však z firmy po mnoha letech téměř čtyřicetiletý Lukáš vyhozen. Od té doby jsou u nich na pořadu dne doma hovory na téma „nikde nedokážou ocenit moje schopnosti“, v posledních týdnech pak dokonce „nikde pro mě nemají práci“. Pavlu to pochopitelně štve, zvlášť když ví, že v jeho oboru se práce dá sehnat. A dokonce mu sama několik nabídek už zprostředkovala. On se však nenamáhal na inzeráty ani odpovědět.
 
Nejdřív jsem to s ním samozřejmě prožívala a věřila mu každé slovo, ale nyní si nejsem už tak úplně jista, zda chyba není hlavně na jeho straně, “ začíná vypravovat svůj příběh energická blondýnka, kterou samozřejmě dráždí, že její přítel se celé dny povaluje na gauči a odmítá docházet na pohovory se slovy „stejně mě zase nevezmou“.
 
Horlivě pak dodává, že se snaží hledat mu vhodné místo nejen ona, ale ví, že se sem tam ozve i nějaký jeho kamarád a upozorní ho na volný flek. On však vždy nasadí truchlivý výraz a než aby tam zavolal a sjednal si schůzku, raději všem velmi dlouze a relativně přesvědčivě vypráví, proč zrovna pro tuhle práci se jistě nehodí. Jeho partnerka se nediví, že o většinu kamarádů přichází a už ho kontaktují čím dál méně.
 
Mám na něho vztek,“ říká naplno Pavla, která nejen že táhne prakticky celý rozpočet, ale také si čím dál méně dovede představit svého současného partnera jako hlavu rodiny a otce svých dětí. „Ano, občas vezme někde nějakou brigádičku, ideálně takovou, kterou může doma udělat na počítači a nikam nechodit, ale to fakt není příjem, který by nás nějak vytrhnul,“ právem se zlobí mladá žena.

Přečtěte si také:

Reklama