Rozvod není nikdy klidný a bezbolestný, i když už o toho druhého nestojíte. A pokud máte s bývalým partnerem společné děti, je to ještě horší. Situace ovšem nebývá jednoduchá ani pro nové partnery, zvlášť pokud rozvádějící se člověk pořád udržuje blízký vztah s tím bývalým.

Vztahy s bývalým partnerem se samozřejmě musí udržovat v případě, že máte společné děti, protože dětem ubližuje, když spolu rodiče nekomunikují a dělají si naschvály. Je tedy dobré spolu normálně mluvit a na zásadních věcech se domlouvat.

wifi

Přečtěte si také:

Bez dětí se ale komunikace s bývalým partnerem dá omezit na minimum a nikomu to neubližuje. „Kéž by to tak dělal i můj Mirek! Rozvedl se před rokem a s bývalou manželkou děti nemá, tak jsem si říkala, že to bude jednodušší. Jenže není,“ říká devětadvacetiletá Katka.

Ta si myslela, že Mirek se po rozvodu už nebude stýkat se svou bývalou ženou. „Proč taky? Říkala jsem si, že má teď mě, tak proč by potřeboval ji? S ní se přece rozvedl, nemají spolu děti a už ani žádný majetek, tak jsem myslela, že nebude mít žádný důvod se s ní stýkat a dál s ní udržovat vztahy. Ale spletla jsem se, pořád si docela často telefonují a taky se vídají. Je to k vzteku. Napadá mě, proč se s ní rozváděl?

Ale neříkám ani slovo, protože Mirek je na jakoukoliv kritiku své bývalé ženy alergický. Když se jenom zmíním, proč mu volala nebo co zase chtěla, odpoví mi, že to není moje věc. Jenže já si myslím, že se mě to docela hodně týká, jestli spolu máme dál žít.

To ale Mirka nezajímá, takže se kvůli tomu poslední dobou docela často hádáme, diskuse na tohle téma vždycky skončí hádkou. Mirek mě pak obviňuje, že na jeho bývalou ženu žárlím (to je pravda) a že k tomu nemám žádný důvod (to pravda není). Vůbec nebere v úvahu moje pocity. Ale řekněte mi, které ženě by nevadilo, že její přítel chodí na oběd s bývalou ženou, že ta žena navštěvuje jeho rodiče i sourozence a dál se stýká se všemi jeho kamarády? Jak se pak mám cítit já?

Nevím, jak dlouho to vydržím. Stojí mi to za to? Vlastně ani nevím...“

Další zajímavé články:

Reklama