Nebyla to nikdy láska jako z románu, přesto si Kristina a její stejně starý přítel Karel žili donedávna celkem šťastně. Poznali se na střední škole a vydrželi spolu dlouhých deset let. On byl prý vždy takový medvídek, postavou i povahou. Ona přiznává, že ve vztahu měla vůdčí pozici.


 „Karel byl moc hodnej a milej kluk, a vždy mi přišlo, že bez mého vedení by byl úplně ztracenej,“ vypráví novou situací stále ještě překvapená Kristina. Ta před časem donutila svého partnera radikálně změnit životní styl. Díky tomu tak obézní Karel zhubnul přes třicet kilogramů. „Nesportoval, nerad kamkoliv cestoval a celé dny seděl u svého milovaného počítače,“ komentuje značnou část jejich společných let ambiciózní žena, která svého bývalého partnera donutila k radikální proměně. On ji sice vždy nosil obrazně řečeno na rukou a dělal, co jí na očích viděl, ale najednou to nestačilo.
 
Abych byla upřímná, jeho nadváha mi nijak zvlášť nevadila. Byl to zkrátka tlustý kluk, jenž vyrostl  v tlustého muže. Jiného jsem ho nikdy neznala. S takovým jsem začala chodit a následně s takovým pak žila. Nikdy mě nenapadlo to nějak řešit. Ale před třemi lety jsem nastoupila do celkem lukrativní práce, která mimo jiné vyžadovala určité společenské události. Přítel mě samozřejmě nerad doprovázel. A ani mně nebylo najednou příjemné, že mám vedle sebe takového otesánka,“ vysvětluje krizi, která vyústila v konec letitého vztahu.
 
Plusové body dává svému dnes už bývalému příteli však za to, že nijak neremcal, když po něm chtěla tak zásadní změnu. „Vlastně zase jen udělal, co jsem po něm chtěla. Jako vždycky,“ komentuje události smutně Kristina, jež je navzdory nešťastnému konci přesvědčená, že jednala správně. Nejen kvůli jejich vztahu, ale také kvůli jeho zdraví.
 
S každým odhozeným kilogramem tuku se Karel ovšem měnil také uvnitř své fyzické schránky. Začalo mu vadit, že jeho partnerka udává vždy směr bez ohledu na jeho potřeby či přání, že je vše víceméně podle ní. Najednou byl vedle Kristiny opravdu nový člověk. Nejen tělesně atraktivnější, ale také více asertivní. A rozhodně nebyl ochoten zůstat v tak nerovnocenném vztahu. 

Přečtěte si také

Reklama