Čtenářka ekleinovka kvůli své nemoci teď na kole nejezdí, ale má velké množství zážitků. Ne všechny však byly bezbolestné. Děkuji Vám ekleinovko za příspěvek. A držím palce, ať se uzdravíte co nejdříve. To s tím „neposloucháním“ doktorů znám od více lidí. Tatínek mého kamaráda měl jít na operaci s kolenem již před deseti lety. Neměl nic dělat, ale vytrvalou jízdou na kole a běžkách se jeho stav stále zlepšuje a doktoři nevědí, co s tím…

Krásný letní den,
jízda na kole, to je paráda!  Na kole jezdím ráda celý život a zažila jsem na nich spoustu veselého, ale i nepočítaně karambolů.

Jako malá jsem na kole jezdila hlavně na ta místa,která jsem měla výslovně zakázaná. Například lom pod tratí, o kterém se vyprávělo, že tam spadla lokomotiva i se strojvůdcem a nikdy je nikdo nevytáhl, byl mým cílem dobrodružné cesty po výmolech, kluzkých kamenech a blátě. Tam jsem se válela po zemi skoro pokaždé. Odřeniny tím způsobené jsem odůvodnila zakopnutím na chodníku.

Když jsem dostala silničku značky Favorit - galuskáče od svého přítele, byla jsem v sedmém nebi. To jsme jezdili hodně dlouhé trasy a naše cesty mám zdokumentované na diapozitivech. Byla jsem šikovná holka. Zastavili jsme u hospody a já nohy v klipsnách jsem pomalu padala na bok,aniž by mne napadlo je vyndat. Odřený bok se pak hojil pomalu.

 Ráda jsem sjížděla kopce co nejvyšší rychlostí, potřebuju k životu adrenalin. No, frajerka, vyrazila jsem bez brýlí a vletěla mi muška do oka.Strašně to pálilo a tak jsem zavřela preventivně obě oči. Fakt chytrá holka. Skončila jsem na poli v obilí. Vůbec si nepamatuju, co se dělo. Okno. Když jsem oči otevřela, zjištovali jsme rozsah mých zranění. Asi nade mnou stálo hodně strážných andělů. Měĺa jsem jen pár škrábanců a strom prý jsem minula na milimetry. A auto také žádné zrovna neprojíždělo.

Potom přítel pořídil tandem a to byla teprve jízda. Mohla jsem se vzadu i flákat a on šlapal jako o život. Ale měl mne pod kontrolou, že nepáchám opět nějaké vylomeniny. Jezdili jsme na tandemu i závody . ,,Rallye Šumava“ jsme dokonce dvakrát vyhráli. Jojo, kde ta mladá léta jsou. Vzpomínek mám opravdu zásoby.

V současné době jezdím na rotopedu. Zradilo mne zdraví a já,tolik aktivní člověk, jsem klesla ke dnu. Prognóza byla nejasná. Svalová myopatie. Proč, z čeho a jak na to trvalo půl roku. I přes zákaz jsem začala pomalu cvičit ruce a normálně se mi tvoří opět bicáky. Na rotopedu jezdím,na delší procházky chodím zatím s hůlkou a cvičím každou chvilku. Doktoři nemohou pochopit, jak při téhle diagnóze svaly zpevňují a dál neochabují. Ale já to vím. Chci zase chodit po horách a být znovu tak aktivní, jako před tím. Když člověk hodně chce a bojuje jako lev, dokáže občas i nemožné.

Tak se mějte a jezděte bez karambolů.

ekleinovka


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama