Mít společnou kasu, nebo raději každý svou vlastní? Důležité je jen jedno, aby se na systému nakládání s financemi partneři shodli. Daniela (27) má účty hned dva. O jednom z nich však její přítel neví. Je prý děsný šetřílek a zakazuje jí i to, co ona ke svému životu nutně potřebuje.

Daniela chodí s Františkem už šest let a před rokem se rozhodli, že se v blízké době vezmou a pořídí si společný byt. A tak na něj šetří. Domluvili jsme se, že budeme posílat výplatu na společný účet a přestaneme utrácet za zbytečnosti. Moc se mi do těch společných peněz sice nechtělo, protože je takové zvláštní, když má někdo najednou přehled, co si kupuji, ale na druhou stranu jsem nad tím mávla rukou. Přece máme být jednou manželé, ne?“ vypráví Daniela.

peníze

Jenže první neshody na sebe nenechaly dlouho čekat. To když si pořídila nové boty, které se jí už dlouho líbily. A odpoledne si udělala ještě klasické kolečko – kadeřník, manikúra, kosmetika. Druhý den mi Fanda volal, jestli prý jsem se nezbláznila, utratit tři tisíce za jeden den, když máme šetřit. Pohádali jsme se, ale že prostě potřebuju chodit na nehty a ke kosmetičce, to si vysvětlit nenechal,“ kroutí hlavou Daniela, která nakonec přece jen slíbila, že se bude víc omezovat. Jenže to už měla v hlavě plán.

V bance si zařídila druhý účet, kam si nechává posílat část výplaty. Fandovi jsem řekla, že nám v rámci šetření snížili výplatu o dva tisíce a případné prémie rozhodně také nepřiznávám. Ke kadeřnici teď chodím tajně a říkám, že mě stříhá kamarádka. Nehty si jako že „dělám sama“ a kosmetiku na mně nepozná. Spokojenost je teď na obou stranách. I když mě trochu štve, že musím lhát. Jenže mám snad na výběr, když je Fanda takový šetřílek a nechápe základní potřeby ženy?“ ptá se Daniela.

Čtěte také: