608a8c2dd905apar.jpgFoto: Shutterstock

„Nejsem z těch lidí, kteří by chtěli, aby člověk po rozchodu pálil veškeré mosty. Sama jsme se s bývalými vždycky rozešla v dobrém, ale vztah Honzy a jeho ex mě dost trápí, nemůžu se zbavit pocitu ohrožení a děsně žárlím. Byli spolu sedm let, takže mají kus společné minulosti a pořád se vídají. Zůstali dobrými kamarády, ale taky mají ve střídavé péči svého psa. Jenže já si myslím, že stará láska nerezaví, a tak se mi v noci zdá o tom, že přijdu někdy nečekaně domů a načapu je tam v posteli. Honzu jsem potkala, když byl asi tři měsíce po rozchodu, což je docela krátká doba. Tvrdil mi tehdy, že už to byl přechozený vztah a že zmizelo veškeré napětí apod.,“ popisuje Markéta.

Ta se se svými obavami Honzovi svěřila, ale aby nevypadala jako žárlivá hysterka, dost podstatně je zmírnila. Například o svých nočních můrách mu neřekla nic. Partnerova reakce byla taková, že o nic nejde a že je rád, že si nemusel procházet složitým rozchodem, kdy se oba lidé začnou nenávidět.

„Neříkám, že ji musí nenávidět, ale snadnou jsem nějaké hranice. Nepřijde mi úplně normální, že si skoro na denní bází píšou zprávy. Vzájemně si doporučují seriály a filmy, které stojí za zhlédnutí. A když se Honzy ptám, jestli je to nutné, odpovídá, že já nemám takový přehled, a že se mnou se o tom bavit nemůže. Když si vyměňují psa, většinou pozve on ji nebo ona jeho na kafe. Když se sejdou u nás, tak jen sedím, čučím a nikdo se se mnou nebaví, zatímco oni se každou chvíli smějí nějakým svým soukromým fórkům a mají plno narážek na společnou minulost,“ tvrdí Markéta.

Mladá žena se po pár měsících chození nastěhovala k Honzovi domů, takže sdílejí společnou domácnost. Jeho ovšem ani nenapadlo, aby sundal fotografie, které jsou rozvěšené všude po bytě, a na kterých je se svou ex. Prý jsou to vzpomínky na jednu etapu života a tolik mu ani nejde o to, kdo přesně na fotkách je, ale že zachycují zajímavé země a místa, která během uplynulých let navštívil.

„Nemůžu se zbavit pocitu, že chybí jen málo a vrátí se k sobě. Jenže já Honzu miluju a chci ho mít jen pro sebe. Začínám tlačit na to, abychom spolu měli dítě. Věk už na to máme a myslím, že by to mohla být dobrá pojistka. Ale Honza zatím váhá, protože by po pandemii rád zase cestoval,“ uzavírá Markéta.

Čtěte také:

Reklama