S příchodem blížícího se jara a stále sílících slunečních paprsků se pomalu začínají zaplňovat i turistické stezky. Trasa, kterou si zvolil pan Milan, je celoživotní. Je vášnivým turistou a jeho přítelkyně trpí.

turistika

Příběh čtenářky Alice

Ve vztahu mě a mého přítele Milana se zcela vyplnilo pořekadlo: podle matky si hledáš ženu, podle otce muže.
Můj tatínek byl a je vášnivým turistou, ještě za dob totality ho nejednou naháněli v pohraničním pásmu, když se „zapomněl“. Zpočátku jsme s ním jeho túry absolvovali všichni, tedy maminka, já a můj starší brácha. Ten po čase odpadl jako první, já po něm a maminka, protože je po operaci, přestala chodit také.
Tatínek najednou ztratil partnera a společníka, ale ne nadlouho. Našel ho v mém příteli Milanovi, se kterým žiju pět let. Já bych už ráda i nějaké to miminko, ale jaksi není kdy. Neustále je na túře - s mým tátou.
Kdybychom spolu byli dvacet, třicet let, neřeknu, ať se jde chvilku odreagovat, ale po pěti letech? Milan byl na rozdíl ode mě vždycky takový přírodní člověk, já preferuju spíš ruch velkoměsta.

Když jsme spolu začali chodit a poté bydlet, táta byl nadšený. Ihned při prvním setkání zavětřil parťáka.
„Dobře sis vybrala, Aličko!“
No nevím, myslím, že jsem vybrala dobře spíš pro tatínka.

Teď si asi řeknete, proč nechodím do přírody s ním. Já bych i chodila, ale ne na ty jejich válečné pochody, jak já tomu říkám, vždyť to je někdy až 30, 40 kilometrů, a to nemluvím o turistických trasách s přestávkami, ty jsou ještě delší.
Maminka mi říká, že můžu být ráda, že Milan nesedí v hospodě, neběhá ze ženskýma, nehraje automaty, nevysadává u počítače... a podobné dnešní civilizační svody. Já jsem ráda, ale ono mít doma takového Mirka Dušína, to také není žádné terno.
A i kdybych se s ním chtěla nakrásně rozejít, tak vlastně ani nemám kdy. Musela bych mu asi poslat zprávu po poštovním holubovi, kterého by ale určitě můj táta zadržel, protože na Milana nedá dopustit.
A druhé tvrzení mé mámy: „Buď ráda, že máš klid a chlapa z baráku...“ tak to může říkat jedině ona, ale ne já, která je s ním pět let, s chozením šest.

Teď začíná jaro, jak říká Milan, příroda se probouzí. No já nevím, já se zase budu každý víkend probouzet sama, protože Milan s tátou už v pět ráno vyrazí. A já asi pro změnu vyrazím hledat si v blízkém okolí nějakého postelového pecivála, který mě konečně oplodní.

Alice

Čtěte také:

Reklama