Vztahy na dovolené – podle odborníků je to zkouška ohněm. Má kamarádka si vyjela se svým tentokrát určitě tím „pravým“ do Chorvatska. Chodili spolu půl roku a teď se těšili, jak si spolu užijí moře, koupání, výlety a nicnedělání. Její přítel se do té doby jevil jako akční člověk. Chodívali na výlety, sportovali, byla samá „sranda“. Proto jsem byla zvědavá jak ta jejich první dovolená dopadne.

Po dvou týdnech se vrátili, opálení, odpočatí. Jen kamarádka mi připadla trochu přešlá. A já zvědavá, se začala hned vyptávat. Kde všude byli, jaké bylo moře, co místní restaurace a jaký vlastně je ten „pravý“ na dovolené. Odpovídala vyhýbavě. Moře průzračné, obloha bez mráčku, ubytování na úrovni. Ale já chtěla vědět víc! Nakonec z ní vypadlo, že mladý muž celé dny trávil na pokoji. Ráno se nasnídal, pak ulehl do postele a spal. Ona byl mezitím na pláži. V poledne se vrátila do hotelu, vzbudila drahouška, šli se naobědvat a on opět do postele spát. Odpoledne za ní přišel na pláž, trochu si zaplaval a pak si četl noviny. Večer patřil procházkám, dá-li se to tak nazvat. Po nábřeží do přístavu a zpět. „A jak daleko byl ten přístav?“. Nedalo mi to. „200 metrů od hotelu.“, zněla odpověď. „A to jste nikde jinde nebyli?“. Prý ne, takto to přes její prosby a donucování „fungovalo“ dva týdny, jen poslední den ji vzal na večeři do pizzerie naproti hotelu. Když se ho kamarádka ptala, proč nikam nechce, vždyť doma pořád něco vymýšlí, podniká, odvětil, že je z toho hrozně unavený a musí si odpočinout. Nejel prý na dovolenou proto, aby chodil na výlety a pořád se cachtal v moři.

Být to já, tak si s ním od srdce promluvím a „problém“ řeším, ale kamarádka to vzdala. Jenže pokud čekáte rozchod, mýlíte se. Každý rok jedou na dva týdny k moři, kde se on věnuje nicnedělání a ona chodí sama na výlety nebo je opět sama na pláži. Přizpůsobila se, ale nebyla by to ženská, aby něco nevymyslela. Když chce výlety jen doma, má je mít. Pak následují dovolené u nás, kde( nyní už manžel) nadšeně chodí po horách, večer sedávají v hospůdkách a oba jsou spokojení.

Jen neví, proč utrácejí peníze za moře...

Blanka


Milá Blanko,
a víte, jak krásně se na tom čerstvém přímořském vzduchu spí? To si za žádné peníze v tuzemsku nepořídíte.

 

Reklama