shutterstock-288435356.jpg
Foto: Shutterstock

Začal nový lunární rok – rok Králíka. V tomto roce byste měli oblékat šťastné barvy, aby se vám dobře dařilo. Zelená bude tou nejšťastnější barvou, která může do vašeho domova pomoci vnést prosperitu a naplnit ho štěstím a zdravím. Můžete si domov třeba vyzdobit zelenými dekoracemi nebo rostlinami.

Ve feng shui zelená představuje přírodu, růst, obnovu a vitalitu. Jde o uklidňující barvu, která vyrovnává a harmonizuje mysl i tělo. Věří se, že přináší štěstí, prosperitu a hojnost. Je také spojena se zdravím a léčením. Má se za to, že má omlazující účinek na tělo i mysl.

Příznivou barvou je i modrá, která je spojovaná s klidem, moudrostí a sebevyjádřením. Má relaxační a osvěžující účinek na mysl a tělo. Věří se, že podporuje jasné myšlení a komunikaci. Je spojována s důvěrou, loajalitou a pravdou. Zvyšuje pocit poctivosti a otevřenosti. Také vám ale může pomoci přitáhnout peníze.

Dobré jsou i růžová a červená. Růžová je barva romantiky a nejšťastnější barva pro lidi narozené ve znamení Králíka. Je jemná a uklidňující a má příznivý účinek na mysl a tělo. Věří se, že přitahuje lásku, harmonii a pozitivní vztahy. Ve feng shui se často používá k vytvoření láskyplného a podpůrného prostředí. Je spojována s ženskostí a zvyšuje pocit něhy a náklonnosti.

Červená zase představuje energii, vášeň, štěstí a pokrok. Má stimulující a energizující účinek na mysl a tělo. Věří se, že vám pomůže přitáhnout štěstí a prosperitu. Když se obklopíte červenou, pomůže vám to zvýšit štěstí v kariéře. Červená barva se ve feng shui používá také ke zvýšení bohatství a hojnosti.

 
Šťastné barvy pro jednotlivá znamení zvěrokruhu

Krysa – modrá, červená a zelená
Buvol – zelená, bílá a zlatá
Tygr – modrá, oranžová a šedá
Králík – růžový, fialový a červený
Drak – zlatá, stříbrný a fialový
Had – černá, červená a žlutá
Kůň – červená, zelená a modrá
Koza – hnědá, červená a bílá
Opice – šedá, modrá a černá
Kohout – hnědá, zlatá a zelená
Pes – červená, zelená a růžová
Prase – oranžová, šedá a hnědá

Zdroje: China Travel, The Chinese Zodiac