Po té, co jsem dnes nakoukla do médií, zalapala jsem po dechu. Kam se na dnešní zprávu hrabe článek o ženě, co si našla zajíčka. To je vcelku normální stav. Ale to, že si jedna kladenská učitelka (38) na základní škole začala se svým 14letým žákem, je u nás docela ojedinělé. Ani to příliš nevypadá na to, že by chlapce k něčemu nutila, protože vztah mezi nimi trval už od května.

 

Učitelka se dopustila hned několika hříchů. Nejen, že jí hrozí vězení za mravní ohrožení mládeže a za pohlavní styk s nezletilým, ale také byla nevěrná svému manželovi, se kterým má dvě děti. A hlavně udělala největší chybu v tom, že se svým mladým milencem nezamkla v kabinetě, a tak je přímo v nejlepším přistihla ředitelka.

 

Ovšem než pedagožku odsoudí, budou ji muset nejdřív vyšetřit, zda není pedofilní. Rozhodně jí u soudu nepomůže obhajoba, že ji student sváděl a ona prostě neodolala, i když podle odborníků je to velmi pravděpodobné. Možná je to tím, že si kluci chtějí vyzkoušet své poznatky ze sexuální výchovy. Každopádně zneužívající učitelka už asi nikoho učit nebude. Nejenže dostala hodinovou výpověď, ale také má přísný zákaz vstupu do školy.

 

Jak tento případ skončí, je ve hvězdách. A takový konec, jaký měla podobná kauza v Americe, kde kantorka Mary Kay Fualaau (45) se zamilovala do svého žáka Villiho, tehdy 13letého, asi mít nebude. Mary s Villim totiž otěhotněla a poté, co si odseděla sedm a půl roku ve vězení, si svého mladého milence vzala a žijí spolu šťastně až dodnes.

 

Co byste dělala vy, kdybyste zjistila, že vašeho syna zneužívá jeho učitelka? Jaký trest byste navrhovala takové kantorce? Měla by se někdy vůbec vrátit ke svému povolání?

Reklama