5ee9deff6c378obrazek.png

Foto: Shutterstock

Nikdy bych nevěřila, že se něco takového může stát v našem moderním světě, ale to si asi pomyslí každý, komu se přihodí něco velmi zvláštního,“ začíná své vyprávění subtilní blondýnka, na které je znát, že poslední dobou nespí zrovna dobře. A není se čemu divit. Její bývalý přítel je s ní vlastně tak trochu den co den, či lépe řečeno noc co noc, stále.

  • A nevypadá to, že by chtěl z jejího života odejít. Naopak. Prostřednictvím tajemných vzkazů jí slibuje partnerský svazek na věky věků nebo aspoň po celý příští život. Což ani tak nejsou pro vyděšenou Naďu žádné extra příznivé vyhlídky.

Vše začalo zcela nevinně. Po několika nešťastných měsících, kdy se pohledná Naďa scházela s postarším Rudolfem, který by jí sice na první pohled snesl modré z nebe, ale měl své specifické a pro mladou ženu nepřijatelné neřesti, se rozhodla vztah ukončit. Připravila mu hromádku jeho věcí a prozřetelně nechala vyměnit zámek. „Už tehdy jsem cítila, že nemusí jít vše tak hladce,“ komentuje technickou záležitost pragmaticky...

  • „Po mém vysvětlení rozchodu odešel bez jediného slova,“ vzpomíná si dnes tolik vystrašená žena na tu osudovou chvíli.

Ještě ten večer, kdy svému dosavadnímu příteli řekla, že je konec, se však začaly dít věci, které známe z béčkových amerických hororů. Telefonáty z neznámých čísel uprostřed noci, dýchání do telefonního sluchátka, kytice převázaná černou stužkou za domovními dveřmi.

  • Asi po týdnu měla ve schránce vzkaz: Prožijeme spolu příští život. Miluju tě navždycky.

Aby se vyhnula dalším podobným útokům na její klid, přestěhovala se dočasně ke kamarádce a změnila si telefonní číslo. „Nebylo mi to příjemné, protože jsem musela pro řadu svých známých vymyslet společenskou lež, proč si pořizuju nové číslo, ale přišlo mi to jako nejrozumnější řešení,“ svěřuje se.
 
Stále jí od zhrzeného milence však chodí e-mailová korespondence do její pracovní poštovní schránky. „Tu změnit nemůžu, navíc je veřejně dostupná u mé pracovní pozice,“ krčí rameny a dodává, že obsah zpráv je povětšinou stejný. Píše v nich, jak ji miluje a že si mě v tom příštím životě najde. Naďa nereaguje a jen se modlí, aby na to nepřišel její zaměstnavatel. „Nedovedu si představit, jak by reagoval, kdyby si pročetl tu hromadu příšerných zpráv,“ vyslovuje obavu, která je možná v porovnání s tím, co prožívá, úplně zbytečná.

Čtěte také:

Reklama