Ve středu dopoledne proběhla další porada naší redakce o tom, co pro vás připravit na následující týden. A byla plodná. Posuďte samy.

Jak již bývá zvykem, na úvod vám vždy přináším pár informací o tom, co se děje v redakci. Jako vždy píšu jen pravdu, nic než čistou pravdu. Až by se mi chtělo říct křišťálově čistou.

Tak tedy.

Nepřítomná byla Dana, která je svatební cestě a mění si jméno ze Svobodová na Haklová. Vzhledem k tomu, že se neozvala, domníváme se, že svatba se vydařila a ona nám nemůže psát pohled, protože by celý byl roztřeseným rukopisem.

Ohledně ostatních však je co sdělit.

Nejdříve historka, která se stala našemu redaktorovi Jakubovi Kočímu. Popíchaly ho vosy při sekání trávy na maminčině zahrádce. Opuchl tak, že musel editovat z domu. Když jsem to řekl v redakci Klárce a Saše, bylo mi z jejich postojů smutno. Místo aby se otřásly při představě, jak se na Kubíka vrhal rozzuřený roj vos, měly sarkastické poznámky.  Třeba Klárka: „Tři žihadélka a Kubík nemůže přijít do redakce.“ Nebo Saša, ta byla vlastně ještě krutější: „Mně je ho taaak líto,“ řekla. Ale když jsem se na ni podíval, hned jsem věděl, která bije. V očích jí hrály plamínky radosti a celé její tělo mimoverbálně konstatovalo, že to Kubovi tak trochu hodně přeje. Teprve na poradě mi došlo, proč se obě holky tak k nám mužům staví. Proč by nás všechny nejraději dlouho a krutě mučily!

Před poradou jsem Klárku pochválil, jak mile a hezky vypadá, a zeptal se, zda je to tím, že prožila úžasnou noc se svým Kubíčkem. Odvětila se zlobou v očích, že žádná noc plná vášní už dlouho nebyla, neb rekonstruují byt a Kubíček je prý každý večer znaven. Tím se vysvětlila ta bezcitnost Klárky k redakčnímu Kubovi.

A Saša se prořekla na poradě. Připravuje příběh o muži, který již léta nemá řidičák, ale přitom své ženě kecá do řízení. A to prý často a stále. A prý v žádném případě nemám napsat, že je to příběh její. Ale kdybyste viděly tu zlobu v jejích očích... Ten potlačovaný vztek! Také již byste věděly, proč se tak bavila, když slyšela o Kubově neštěstí… A pak jsem také zjistil, že ji její muž štve. Považte, troufalec jeden, v létě vytrvale vaří rodině omáčky, místo aby připravoval saláty. No to je hrůza, takový chlap… Ten příběh se také dočtete.

Pak už se skoro nic nedělo, jen dnes ráno Klárka nastoupila do metra a místo směrem práce, tedy Karlovo náměstí, dojela na Černý most. Vymlouvala se na přepracovanost, ale já vím, jaká je její původní barva vlasů. :)

A nyní konec zajímavých zpráv z redakce. Pokud by se odpoledne neobjevovaly nové novinky, asi víte, co se mi přihodilo… Však to znáte, čeho jsou frustrované ženy schopné…


Co vás tedy příští týden čeká a nemine:

  • V pondělí 16. července Saša Stušková položí otázku, zda jezdíte na dovolenou bez partnera a co si o sólo dovolených myslíte.
  • V úterý 17. července se Dana  Haklová (taky vám to zní tak divně?) otáže, jak a co zavařujete?
  • Ve středu 18. července Jakub Kočí zúročí svůj aktuální zážitek s tématem: Bojíte se hmyzu? Aneb co vás kde, kdy popíchalo.
  • Ve čtvrtek 19. července moje maličkost s vámi probere, zda jste někdy v životě narazily na úchyla? A přinesu vám jeden čerstvý příběh jedné redakční kolegyně.
  • V pátek 20. července opět  Dana Haklová (už si začínám zvykat) bude celý den vyzvídat, jestli zvládáte umění (stylové) proměny?

Věřím, že se vám nabízená témata budou líbit. Mimoto chystáme řadu příběhů, pár zajímavých rozhovorů, pokračování seriálu o psích plemenech a bylinkách a spoustu dalšího.

Tak se těšte!

Reklama