5aa7a9c8b9514obrazek.png
Jaro nám klepe na dveře a s ním i nová chuť uskutečnit pozitivní změny, které se třeba v rámci novoročních předsevzetí nevydařily. A není se čemu divit – dlouhé večery a vrstvy teplého oblečení, které brání volnému pohybu, představují pro většinu lidí brzdy nejen psychické, ale i fyzické. Ale na jaře, to je jiné kafe. Dny jsou již příjemně dlouhé, tma na ústupu každou hodinou. Tak se nadechněte, vyhrňte rukávy a dejte se do toho.

Co nám pomůže:

Chůze přírodou  je lékPohyb na vzduchu
Přejděte symbolickou lávku od vaší pohodlnosti a třeba i určité neochoty udělat něco víc pro změnu. Začněte chodit co nejčastěji do přírody, dívat se do zeleně a osvoboďte aspoň na pár hodin týdně oči i mysl od vymožeností naší moderní doby. Dýchejte a nechte myšlenky volně plynout, kam se jim zlíbí. Není třeba se na sebe hněvat, když si odskočí k práci či nedořešeným problémům. Možná právě při chůzi zelení najdete řešení…
Je to levné a účinné.

A nemusíte samozřejmě hned jezdit přes půl republiky, abyste se mohla ztratit v pralese. Pro začátek stačí městský park, kousek zeleně poblíž bydliště nebo lesík v dosahu hromadné dopravy. Naštěstí ještě není tak těžké najít les, jak o tom v jedné své písni zpíval Wabi Daněk.
Zkuste takto vyrazit aspoň pětkrát a pak si to teprve pro sebe zhodnoťte.

Tip na výlet:

Výlet k Pokličkám - s dobrou náladou, báječným kafem a bez vaření

10 otázek, které vás dovedou k jedinečnému životuSprávná inspirace
Debbie Ford: Správné otázky
10 otázek, které vás dovedou k jedinečnému životu

Sympaticky útlá knížečka, která se vejde do každé kabelky a ani v nejmenším ji nezatíží. Můžete ji číst při cestě do práce nebo když si v poledne na chvíli sednete na lavičku na sluníčko. Ano, už to bude možné!
Prostřednictvím jednoduchých rad a příběhů z praxe se dovíte, jak se správně rozhodovat. A že těch rozhodnutí musí každý během dne udělat více než dost. Obsah knihy vás doslova vytrhne nejen ze zimního spánku, ale možná i z celkového naladění vašeho života. Nevtíravě vás přinutí přemýšlet, zda považujete za nutné opravdu trávit například tolik času s lidmi, kteří vás jen kritizují a nejsou schopni rozpoznat vaši velkolepost.
(vydala Synergie Publishing SE)

Tip k zamyšlení navíc:

Co mě naučila Dalajlamova kočka

jak si hlídat složení jídelníčkuZměna jídelníčku
Není žádným tajemstvím, že strava určuje naše bytí – ovlivňuje nejen, jak vypadáme (zda jsme štíhlé, či nosíme nějaké to kilo navíc), ale také jak se cítíme. A to více, než si je řada z nás ochotna připustit.
To, že je někdo hubený, neznamená, že je jeho jídelníček automaticky vyvážený a zdravý. A naopak - když je někdo tlustý, může být paradoxně podvyživený, tj. chybějí mu potřebné živiny ke správnému fungování těla.
Ať už spadáte do jakékoliv kategorie, neškodí si na jaře udělat revizi svého stravování a aspoň dva týdny si zapisovat vše, co sníte. Dobrým pomocníkem vám v této věci může být například aplikace Kaloricketabulky.cz, která vám zcela zdarma celkem zábavnou formou pomůže získat přehled nad vším, co si vložíte do úst. Možná budete překvapena, jaké chyby ve svém jídelníčku objevíte.

A pak už stačí jen ta náprava. Ale o tom třeba zase někdy jindy v naší rubrice Zdraví .

Příjemné jarní dny a energii na změny k lepšímu!

Přečtěte si také

Reklama