Přiznání bývá polehčující okolnost, ale jen u soudu. Ve vztazích platí tohle pravidlo už méně. Štěpánka přiznala svému příteli nevěru, ale jejich vztah to nerozbilo. Jen se stal nesnesitelným.

Na srazu spolužáků ze střední školy potkala svou dávnou lásku a v alkoholovém opojení neodolala pokušení. Až druhý den jí došlo, co to vlastně udělala. Podvedla svého přítele, se kterým plánovala společnou budoucnost. „Bylo mi hrozně a navíc mi došlo, že sestra toho kluka se kamarádí se sestrou mého Marka. Dostala jsem hrozný strach, že se to k němu donese, a tak jsem se rozhodla nečekat a jednat. Všechno jsem mu přiznala a dušovala se, jak moc velký omyl to byl, a že jsem byla úplně mimo. Hrozně se naštval a řekl mi hrozné věci, ale nakonec jsme to ustáli a slíbili si, že dáme našemu vztahu druhou šanci,“ vypráví Štěpánka.

affair

Od té doby uplynul rok, ale rozhodně se nedá říct, že by čas otupil hrany. Nečekala jsem nějaký rychlý obrat k lepšímu a ani se Markovi nedivím, že na to nemůže jen tak zapomenout, ale takhle to dál nejde. Za celou tu dobu se nám ve vztahu nepodařilo navázat tam, kde jsme před mým přešlapem skončili. Chová se ke mně chladně a dává mi zas a znovu sežrat, jak jsem mu ublížila. Neříká to napřímo, jen dělá takové ty nepříjemné náznaky. Je to k nevydržení a nebere to konce,“ trápí se Štěpánka, kterou už přestává bavit být tím jediným z dvojice, kdo se snaží.

„Vůbec se se mnou na téma mé nevěry nebaví a odmítl i návštěvu odborníka přes vztahy. Prý je to pro něho uzavřená kapitola. Jenže já moc dobře vím, že ho to dál vnitřně užírá a dívá se na mě teď úplně jinak. A upřímně pochybuji, že se to kdy změní. Já už nemůžu vrátit, co se stalo, i když všeho lituji. Jenže nechci zůstat do konce života viníkem, na kterého se partner dívá skrz prsty. A tak začínám přemýšlet nad tím, jestli by nám nakonec skutečně nebylo lépe každému zvlášť,“ dodává Štěpánka, která je přesvědčená, že by si podruhé raději ukousla jazyk, než by se šla čestně přiznat.

Čtěte také:

Reklama