63fc924e8fa72obrazek.jpg„Céčko“ je jedním z nejdůležitějších vitaminů. Je nenahraditelné pro správné fungování lidského organismu. Ten si jej ale sám vytvořit nedokáže. A co hůř – neumí si ho ani uložit do zásob. Přebytek ve vodě rozpustného vitaminu jednoduše vyloučí s močí. Jenže už druhý den mu zase chybí. Zůstává tedy na nás, abychom jeho hladinu pravidelně doplňovali. Ať už konzumací dostatečného množství potravin, které jsou na něj bohaté, například ovoce a zelenina, nebo pomocí potravinových doplňků.

Kolik vitaminu C je tak akorát?
63fc927f4eb62obrazek.jpgV průměru se doporučená denní dávka pro dospělého člověka uvádí okolo 80 až 100 mg. Jenže pouze z tohoto doporučení nelze vycházet. Záleží nejen na organismu dotyčného, ale také na míře jeho zátěže. Mnohem více vitaminu C budeme potřebovat při kouření, nadměrné duševní práci, ve stresových situacích, při zvýšené fyzické zátěži (např. u sportovců), ve vyšším věku, při onemocnění či zranění, ale také v případě gravidity nebo kojení. To už je pak náročnější získat jej pouze z běžné stravy. Zvláště když potraviny o jeho podstatnou část přicházejí při tepelné úpravě. Vařením zničíte až 60 % této důležité látky.
Jako maximální možnou denní spotřebu vitaminu C uvádí odborníci 2 000 mg. Přehnaný příjem může vést k tvorbě ledvinových kamenů a dráždit žaludek.

Co všechno dokáže vitamin C ovlivnit?
Podílí se na celé řadě procesů v lidském organismu. Dopomáhá například k:

  • zachování správného fungování imunitního systému i během náročného fyzického výkonu a po něm,
  • tvorbě kolagenu pro správnou funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů,
  • normálnímu energetickému metabolismu,
  • zvyšování vstřebávání železa,
  • normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti,
  • ochraně buněk před oxidativním stresem,
  • snížení míry únavy a vyčerpání.

Zajistit dostatečný přísun vitaminu C pouze stravou lze, ale ne každý má tak pestrý jídelníček. Proto existují doplňky stravy, které jeho nedostatek kompenzují a udržují náš organismus v dobré kondici.

63fc927c8c08eblobid0.jpg

Nenechte imunitní systém ve štychu, dopřejte mu Celaskon IMUNITA PLUS


Celaskon je léty prověřený zdroj vitaminu C, který teď tělu dodává také pro podporu správného fungování imunitního systému nezbytný zinek. Jde o stopový prvek.
Zinek přispívá například k udržení normálního stavu vlasů, nehtů, pokožky nebo k normální plodnosti a reprodukci.
Celaskon IMUNITA PLUS obsahuje navíc bioflavonoidy, látky pocházející z citrusů. Stačí jedna tableta denně, protože disponuje postupným uvolňováním, takže tělu dodává prospěšné látky až po 24 hodin.