Kuře slaví výročí! Charitativní sbírce POMOZTE DĚTEM je už dvacet let. Oslavy by měly být velké a hlavně by měly rozveselit a podpořit ohrožené a znevýhodněné děti, kterým je sbírka určena. Bez pomoci dárců si však takovou pomoc lze představit jen těžko.

Projektu POMOZTE DĚTEM přispívá celá řada jednotlivců, ale i firem. Jednou z nich je MONETA Money Bank, která účet Kuřete vede zcela zdarma, a navíc od začátku října vybavila svých 660 bankomatů funkcí zaslání příspěvku rovnou na sbírkové konto. „S POMOZTE DĚTEM spolupracujeme od jara tohoto roku a jsme moc rádi, že nyní můžeme Kuře podpořit dalším způsobem, jejž mohou využít všichni dárci,“ říká Lucie Kirchner, která je v MONETA Money Bank zodpovědná za CSR aktivity a dobrovolnictví, a dodává: „Je to jednoduché, od 2. října může kdokoliv darovat přes naši širokou síť 660 bankomatů částku 100, 200 nebo 500 Kč a přispět tak na dobrou věc. Ze zkušeností víme, že tato možnost zaslání příspěvku je velmi oblíbená a využívaná.“

Bankovní účet POMOZTE DĚTEM je 95 95 95 95 95/0600.

Zmiňované Kuře, které je symbolem sbírky, potřebuje nový háv. Respektive potřebuje celkem čtyři nové maskoty. Do 15. 10. lze na Startovači (www.startovac.cz/projekty/pomozte-kureti/) přispět Kuřeti na nové peří. Na oplátku si dárce může vybrat z celé řady dárků, kterými ho za příspěvek odmění. Kuře není marnivé, žádná akce POMOZTE DĚTEM se totiž bez maskota Kuřete neobejde. Jen pro představu: nyní už řádně opotřebovaný tým maskotů navštívil za dobu svého působení 1 436 neziskových organizací a předal více než 220 milionů korun určených na přímou péči o ohrožené a znevýhodněné děti po celé republice.

d

O NROS

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), která sbírku Pomozte dětem spravuje ve spolupráci s Českou televizí, oslaví v příštím roce 25 let své existence. Patří k největším a nejstabilnějším grantujícím nadacím v České republice. Jejím dlouhodobým posláním je poskytování pomoci tam, kde je pomoc potřeba. Od svého založení úspěšně podpořila více než 7 000 projektů částkou přesahující 1,8 miliardy korun. Nadační příspěvky poskytuje z grantových programů pocházejících ze zdrojů Evropského hospodářského prostoru, ale i z individuálních či firemních zdrojů.

Reklama