Je ochotna čtenářka s nickem glady, ale přijde jí špatné, když se musí lidé skládat na těžce nemocné děti, ketrým naše zdravotnictví nepomůže, zatímco si „ti nahoře“ rozdělují“ miliony na odměnách.

Příspívat na charitativní účely je jistě chvályhodné. Ale když jdu třeba po městě a zastaví mě několik sběratelů na charitu, opravdu je to až obtěžující.  A to nemluvím o tom, kolik podvodníků se na takových sbírkách přiživuje.

Něco jiného je přispět na konkrétní případ. Třeba při povodních, kdy se lidé ocitnou z hodiny na hodinu bez střechy nad hlavou a bez prostředků, v takových případech přispěju vždy.

Co vůbec nemůžu pochopit je , když vidím v televizi případy těžce nemocných dětí, kterým naše zdravotnictví nepomůže a jejich léčbu prostě neuhradí. Na druhou stranu se ve zprávách dovídáme, kolik si zase naši mocipáni rozdali odměn a za jaký pakatel se stravují ve své  „závodní“ jídelně. Člověku je z toho smutno a zároveň se ubíjím pomyšlením, že s tím prostě nic neuděláme.

Několikrát jsem přispěla i na takové konkrétní případy nemocných dětí, ať už na jejich léčbu nebo na nákup kompenzačních pomůcek.

Pravidelně taky třídím oblečení a to, které už nevyužijeme, předávám dále potřebným.

Určitě by každý z nás měl přispět, aby ulehčil život těm, kteří nemají to štěstí, aby byli zdraví a mohli si pomoci sami.

glady

Milá Glady, mluvíte mi z duše.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s charitou, milé ženy-in?

  • Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?
  • Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?
  • Kdy jste naposledy přispěla na charitu, nebo nabídla někomu nezištně pomoc. Co vás k tomu vedlo?
  • Poslala jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?
  • Ocitla jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám. Podělte se s námi nejen o své názory na charitu, ale i o své příběhy

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Balíček Bio kosmetiky Anti-stress visage s Bachovými esencemi, (obsahuje krém, sprchový gel a pěnu do koupele) a jako bonus tři balení Nescafe Cappuccino

c

b

Reklama