Když inzulin zlobí

Diabetes je celoživotní metabolická porucha. Při cukrovce 1. typu, která se objevuje zhruba u 10 % diabetiků, tělo přestává vyrábět dostatek inzulinu, který se tvoří ve slinivce břišní. S cukrovkou 2. typu se potýká 85 – 90 % nemocných. Jde o špatné zpracování již vytvořeného inzulinu. V obou případech dochází ke zvýšení koncentrace krevního cukru, k hyperglykémii. Mezi nejčastější příčiny vzniku onemocnění patří genetické faktory, hormonální nerovnováha, zánět slinivky břišní, špatný životní styl, obezita a stres.

Čím dříve se onemocnění diagnostikuje, tím snadnější je následná léčba. Vnitřním orgánům totiž cukrovka škodí dávno předtím, než se projeví naplno. Mezi typické příznaky choroby patří abnormální žízeň, sucho v ústech, únava, pocení a nadměrné močení. V době, kdy se tyto typické příznaky objevují, probíhají sice nebolestivé, zato nevratné změny na cévách a vnitřních orgánech. Problém je tedy v tom, že proces, kterým cukrovka organismu škodí, propuká už několik let před projevy prvních příznaků.

Přispějte k budoucnosti medicíny

Trpíte cukrovkou 2. typu, máte onemocnění srdce, řídíte se lékařskými doporučeními a dodržujete zdravý životní styl? Tak to by Vás mohla zajímat klinická studie do které aktuálně nabírá pacienty společnost Synexus. Již déle než 20 let se věnuje zkoumání účinnosti nových léčivých přípravků a způsobů léčby. A co jsou klinické studie? Společnost Synexus se zaměřuje na tzv. „pozdější fázi“ klinických studií. V těchto studiích se zkoumá, jak hodnocené léčivé přípravky působí na onemocnění, které mají léčit, přičemž všechny takové přípravky již prošly dřívějšími fázemi
hodnocení. Synexus nabízí různé studie, které jsou vhodné pro pacienty s rozličnými onemocněními. Jejich výsledky přispívají k zajištění lepší zdravotní péče v budoucnosti.

Rádi byste se o klinických studiích dozvěděli více?

Kontaktujte kliniku přímo v centru Prahy. Na pobočce působí tým vysoce kvalifikovaných lékařů a zdravotních sester, který vám zajistí komfort a profesionální přístup obvyklý v oblasti privátní zdravotní péče. Účast v klinické studii je pro pacienty zcela zdarma. Chcete-li se dozvědět více, volejte 800 022 536.

Reklama