Krásný a slunečný den přeji všem.

Přísloví nás doprovázejí po celý život, a že jich je opravdu hodně!

V určitých životních situacích se vždy nějaké hodí, které ráda používám. Několikrát jsem byla v situaci, že jsem chtěla někomu pomoc, a vždy jsem si říkala: dej, bude ti dáno, přej bude Ti přáno.

Ano, nejenže je to přísloví, ale mnohokrát jsem se přesvědčila, že je opravdu pravdivé

Stalo se a ne jednou, někdo mi ublížil, nebudu specifikovat. Bolelo to a moc, ale vždy jsem si řekla: ony ty boží mlýny melou pomalu, ale jistě.
Opět bych se opakovala, ale mlýny mě nezklamaly a mlely, tím nechci říci, že bych si přála, aby někoho potrestaly, stačilo mi, když dotyčná osoba přišla a řekla, promiň, měla jsi pravdu, nechtěl/a jsem Ti ublížit.

Přísloví „Kdo se bojí, nesmí do lesa" jsem si také několikrát vyzkoušela. Příkladně při řešení určitého problému, do kterého se mi nechtělo, obávala jsem se, jak dopadne výsledek, ale přísloví pomohlo, a nakonec jsem si říkala, ano, je to pravda. Čím větší bázlivost, tím větší úspěch.

Líná huba - holé neštěstí, je v mém životě hodně vyzkoušené, nebát se a mluvit, zeptat se. Vždy jsem musela jenom potvrdit si sama sobě, že platí v plném znění.

Napadá mě moje oblíbené: Skleróza nebolí, ale člověk se nachodí. To se musím upřímně zasmát, to mám každodenně v ústech. Nejen každodenně, několikrát za den, a čím jsem starší, tím více používám.

Mohla bych pokračovat dále, ale to by byl román, nehledě tomu, že je všichni známe, vybrala jsem jenom pár z nepřeberné škály v přísloví.
Jediné přísloví, které je mi přímo odporné: Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.

Nikdy jsem se tohoto přísloví nedržela, moje povaha a názory mi nedovolily, abych se ho držela. S čím jsem nesouhlasila a doposud nesouhlasím i za cenu, že jsem narazila na odpor, či narazím, si razím svoji cestu a nikdy bych se něčemu nepodrobila jenom proto, že bych měla mít nějaký prospěch či úspěch.

Zdraví Věrulinka


Děkujeme za zajímavý příspěvek :).

Tak to já si při těch příslovích vzpomněla na modifikaci Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí." Na skautském táboře z toho vzniklo Kdo pozdě chodí, nežere," ale protože jsme nechtěli vést děti k neslušnému" vyjadřování, stalo se z toho Kdo pozdě chodí, nebývá stravován." :)

Máte také nějaká oblíbená přísloví? Nebo naopak neoblíbená? Přísloví, která platí na Váš život, nebo která Vám naopak naprosto nic neříkají?

Napište mi o nich na redakce@zena-in.cz!

Reklama