S příchodem tohoto pracovního týdne přišlo do České republiky i babí léto. Dnes to novinářům sdělila meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress, letní počasí by navíc mělo vydržet až do konce příštího týdne.

„Celý pracovní týden bude ve znamení slunečné oblohy a letních teplot. V úterý i ve středu nás čeká jasná nebo skoro jasná obloha s teplotami mezi 21 až 25 stupni Celsia, podobně tomu bude i ve čtvrtek a v pátek, kdy bude skoro jasno až polojasno s teplotami do 25 stupňů Celsia, ještě o dva stupně více naměří na Moravě a ve Slezsku. Také o víkendu bude slunečno a teplo, navíc po celý týden povane jen slabý vítr,“ shrnula Honsová počasí v průběhu tohoto týdne.

Příjemné počasí vydrží i po celý následující týden, kdy meteorologové očekávají převážně skoro jasno až polojasno a pouze ojedinělé přeháňky. Denní teploty budou dosahovat 20 až 26 stupňů Celsia.

Zatímco ještě přes den si budou Češi připadat jako by prázdniny byly stále v plném proudu, po ránu už budou muset sáhnout po teplejším oblečení. Ranní teploty totiž jen zřídka přesáhnou hodnotu 10 stupňů Celsia, navíc bude nutné počítat s přízemními mrazíky. Řidiči by si také měli začít zvykat i na ranní mlhy, které se mohou ojediněle tvořit.

Reklama