Inzeráty nabízejí hodně pracovních příležitostí
Vyhodili vás z práce? Firma snižovala stavy a odnesla jste to vy? A ke všemu máte padesátku (často už i čtyřicítku) na krku? Tak to máte smůlu. Zřejmě už teď vaším dalším útočištěm zůstane „pracák“ nebo sociálka.

Navštěvujete kurzy, zvyšujete si kvalifikaci, zdokonalujete se ve svých schopnostech a dovednostech, a přesto – nula od nuly pojde? Čím to, že přestože jste spolehlivý, bez nadsázky lze říci ideální zaměstnanec, o práci nezavadíte?

Prostě jde o diskriminaci

Tamaře je přes šestačtyřicet. Je svobodná, bezdětná, má nadprůměrné IQ, plynule hovoří čtyřmi světovými jazyky, je dost atraktivní a cítí se ve skvělé kondici. Bohužel už dva roky marně usiluje o stabilní zaměstnání na pracovní smlouvu, která by jí zajistila finanční jistotu.

Věk hraje důležitou roli při hledání zaměstnáníVe společnosti známých se pokaždé její řeč stočí na práci. Tamara je hledáním zaměstnání už doslova posedlá. Dvakrát až třikrát v týdnu absolvuje různé konkurzy, pohovory, výběrová řízení, ale také pravidelně dochází na školení, jež jí mají pomoci získat vysněnou práci.

Ale přestože má všechny předpoklady získat vytouženou práci, pokaždé skončí v posledním kole, kdy se nakonec potenciální zaměstnavatel rozhodne pro mladší kandidátku. „Mladší, bez odborných znalostí a zkušeností!“ rozčiluje se Tamara. Dokonce se párkrát stalo, že ji označili za „překvalifikovanou“. Vymlouvali se, že si ženu takových kvalit nemohou dovolit a že by jí bylo pro tak banální práci, jakou jí nabízejí, škoda. Absurdní...

Jednou dokonce Tamara téměř uzavřela dohodu se zahraniční společností, která však ke smlouvě chtěla maličkost: odběr moči, krve a údaje osobního charakteru, které nemají nic společného s charakterem práce, kterou měla vykonávat… Tamara nakonec nepodepsala, protože se jí jednání budoucího zaměstnavatele zdálo ponižující.

Je to až k neuvěření, co všechno lze zažít při hledání práce.

„Nikdo vám nepodá žádný rozumný argument, proč nejste vy ten ideální zaměstnanec, i když splňujete všechna kritéria výběru,“ má o věci jasno Tamara. „Tiše vás diskriminují kvůli věku a pohlaví a odsuzují vás za vaši nadprůměrnost, která by měla být naopak vítaná.“

Právě nyní, po dvou letech marného shánění zaměstnání, prožívá Tamara krizi. Přestala si věřit a ztrácí motivaci hledat dál. Dokonce se málem psychicky zhroutila. „Nad vodou“ ji drží jen to, že chodí mezi lidi a pravidelně sportuje.

Vyzkoušela už úplně všechno

Věk hraje důležitou roli při hledání zaměstnáníA jak si Tamara hledá práci? Zpočátku briskně reagovala na nabídky personálních agentur. Svůj životopis spolu s tzv. motivačním dopisem rozeslala aspoň na patnáct míst. Většina z nich vůbec nereagovala, a když si ji některá pozvala na pohovor, vedl ho člověk, který byl od psychologie a personalistiky na hony daleko…

Několikrát se také stalo, že adeptku na nové zaměstnání poslali na místa, kde byly jiné pracovní a finanční podmínky, než uváděli v inzerátu. Na základě negativních zkušeností se Tamara „seriózních profesionálů“ vzdala a začala reagovat na inzeráty přímo od zaměstnavatelů.

I když je celý proces rychlejší a otevřenější, odpověď potenciálních zaměstnavatelů je téměř vždy stejná: „Jste doopravdy dobrá, ale dali jsme přednost jinému kandidátovi. Přejeme mnoho zdaru, atd., atd...“  Tedy pod čarou: „Jste pro nás stará!“

Co s tím?  

Reklama