rs-1024x759-170117120453-1024.the-simple-life.cm.11716.jpg
Foto: Amazon

QJUBSa0.jpg

Foto: Dr. Max

Acnecolor
Acnecolor, léčivý hnědý krém na zakrytí kožních problémů, lze koupit volně v lékárně, což byl ten největší problém. Nikdo nemohl zabránit tomu, abychom si ho za necelých sto korun pořídily, hnědou pasu vytlačily do dlaní a potřely s ní celý obličej. Vypadaly jsme potom jako mastné zrůdy, kterým mokvá obličej. Připadaly jsme si však jako Nicole Richie.

618-v49Ey9L.-SL1280-.jpg

Foto: Aliexpress

Lip Glow
„Milý Ježíšku, k Vánocům si nejvíc přeji pomerančový Lip Glow,“ psaly jsme okolo roku 2005. Větu bychom dnes dokončily takto: „abychom potom mohly mít vlasy neustále přilepené na rtech.“ Lip Glow s ovocnou příchutí totiž straně lepil. Hezky také vypadaly mastné konečky předních vlasů.

shutterstock-1165595854.jpgFoto: Shutterstock

Limetkové stíny
Asi kolem roku 2004 byl trend limetkové barvy. Na tom není nic hrozného, limetková se vrátila do módy opět před třemi lety. Trendy však naštěstí nechaly v módním pekle limetkově zelenou kosmetiku, a to především oční stíny. Ty neslušely nikomu, nosily jsme je snad všechny.

unnamed.jpgFoto: Duplex

Exclamation od Dary
Vůně, která měla dobrou propagaci, jinak si to neumíme vysvětlit. Ještě teď si vybavujeme podivný odér zřejmě zeleného čaje, kterým okolo roku 2003 voněly všechny ženy. Připadaly si při tom svůdně, hravě a sexy, protože přesně taková byla Dara Rolins.

shutterstock-1542008045.jpgFoto: Shutterstock

Francouzská manikúra
Je jasné, že ještě dnes se sem tam francouzská manikúra objeví. Nic proti. Sice nám to přijde jako přežitek, ale budiž. Jde spíše o to, jakým stylem jsme si dříve tuto proceduru prováděly. Za potřebí byla izolepa, ale ani tak se nepovedlo nanést bílou barvu správně. Nehty měly do francouzské elegance daleko, více připomínaly nehty malíře pokojů.

71HnQQywNKL.-SL1500-.jpgFoto: Amazon

Dream Matte
Make-up, který se nyní vyrábí s jiným složením, dříve vypadal, jako by v něm byla želatina. Po nanesení jsme vypadaly jako oživlé mumie. Hmota se drolila, a navíc jsme si v té době neuměly vybrat správný odstín. Naštěstí byl v nabídce oranžový, který neseděl vůbec nikomu, a právě o něj byla největší poptávka. Všechny jsme byly na stejné lodi. 

Bez-nazvu.jpg

Foto: DM drogerie

So Matte
Dnes je moderní, aby pleť vypadala svěží a nevadí ani nějaký ten odlesk. Lesklá pleť byla však okolo milénia téměř pod pokutou. Pleť musela být matná, jinak jste nemohly vyjít ven. A tak se na „snový matný“ make-up aplikoval ještě „tak matný“ pudr. Pokožka trpěla a vracela to odlupováním kůže, kterou jsme často nechaly jen tak viset na tváři.

dfe4bf40-5f05-0133-0b67-0e76e5725d9d.jpgFoto: Aliexpress

Řasenky na vlasy
Vlasy po nich byly slepené jako bychom si je nemyly měsíc, ale přesto jsme je milovaly. Prodávaly se v mnoha odstínech a některé z vás si možná ještě pamatují zvláštní odér, který se po vyndání štětečku z balení vynořil. Vlasům složení jistě dodávalo potřebné živiny.

Čtěte také:

Reklama